Yaşam

Yüz ve Mimiklerimiz

yüz ve mimiklerimiz
yüz ve mimiklerimiz

Yüz ve mimiklerimiz, dikkatli incelendiğinde birçok anlam içerebilen ve karşı tarafa birçok mesaj verebilen vücut dilimizin bir parçasıdır. Etrafımıza baktığımızda neşeli yüzler, asık suratlar veya ifadesiz yüzler görürüz. Bu ifadelerin hepsi bilinçaltının yarattığı duygusal etkileşimlerin su yüzüne çıkmasıdır ve bunlara mimik denir.

Mimiklerimiz duygu ve düşüncelerimizle aynı doğrultuda ise bunu karşı tarafa kolayca aktarabiliriz fakat farklı doğrultudaki mimik ve düşünceler sahte ifadelere yol açabilir, örneğin sahte bir gülümseme gibi. Sahte bir gülümsemede ağız gülerken göz kasları hareketsiz kalır. Bu tarz zıt hareketlerde kendimizi saklamaya çalışsak da beyne en uzak organ olan ayaklar ipucu verebilir. Yalan söylediğimizde veya sahte bir gülümseme esnasında ayaklarımızı fark etmeden sallamaya başlamış olabiliriz.

Mimikleri Kontrol Etmek

Mimikleri kontrol etmek, temelde 3 bölüme ayrılan yüz kaslarımızı kontrol etmek demektir aynı zamanda. Bu kaslar; alın kasları, göz kasları ve çene kaslarıdır. Göz kasları da, bahsettiğimiz ayak hareketi gibi kendini kolayca ele verebilen bir bölümdür, aynı zamanda yüz ifademize en anlamlı mimikleri de göz ve çevresindeki kaslar katar.

Gülmek, yüz kaslarımızı yerçekimine karşı korumak için yapabileceğimiz en iyi egzersiz. Gülmek, aynı zamanda ruhsal düzenimizi korumak ve pozitif tutmak için ihmal etmememiz gereken bir hareket. Yüz ve mimiklerde ifadeyi koruyabilmek ve yaşlanmayı belirtilerini en aza indirgemek için de ayrıca yüz kaslarını çalıştıracak egzersizler yapılabilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu