Güzellik

Yüz Şekillerine Göre Kaş Modelleri

Bayanlar için kaç modeli belirlenirken en çok dikkat edilen unsur kendi yüz hatlarına uygun kaş modelinin belirlenmesi ve ona göre şekillendirilmesidir.

Kaşların görünümü verdiği pozitif katkı oldukça önemlidir. Çünkü kaşların görünümü insan yüzünün estetik görünümümü oldukça etkilemektedir. Bu sebeple bayanlar için kaş şekillendirme işlemi son derece önemlidir. Kendi yüz hatlarına uygun kaş modellerinin seçimi bu anlamda oldukça önemli durumdadır.

Burada bu kaş modellerini seçerken profesyonellerden yardım almak ya da gerekli bilgiye sahip olmak oldukça önemlidir. Çünkü yanlış kaş modeli tercihi görünümün etkisini azaltacağı gibi uzun bir süre bu kaç modelini kullanmak zorun kalınacaktır. Bu sebeple en iyi modeli seçmek için oldukça dikkatli bir karar verilmelidir.

Yüz Hatlarına Uygun Kaş Modellerinin Seçimi

Yüz şekillerine göre kaş modelleri seçimi oldukça önemlidir. Bu sebeple en uygun kaç modeli seçimi için aşağıdaki seçenekler oldukça önemlidir;

Kare Yüzler İçin Uygun Kaş Modelleri: Bu yüz tipine sahip bayanlar için en ideal kaş modeli ise yuvarlak ve çok keskin olmayan yumuşak formlu modellerdir. Kare yüzler için yumuşak görünümlü kaşlar daha etkileyici durmaktadır.

Oval Yüzler İçin Uygun Kaş Modelleri: Bu yüz tipleri için iki yana olabildiğince uzayan ve yanlara doğru genişleyen yapıda kaş modelleri tercih edilmelidir. Bu modeller oldukça doğal ve şık bir görünüm sağlamaktadır.

Kalp Şekli Yüzler İçin Uygun Kaş Modelleri: Bu yüz tipleri için en ideal kaş modeli kısa ve kalın modellerdir. Kaşlar gözlerin bittiği noktada sonlandırılan bu modeller daha doğal bir görünümü sağlayacaktır.

Yuvarlak Yüzler İçin Uygun Kaş Modeli: Yuvarlak yüzler kişinin olduğundan daha kilolu görünmesini sağladığı için seçilecek kaş modelinin bunu dengelemesi sağlanmalıdır. Bu sebeple net açıları olan ve yukarı doğru belirgin bir kavis verilmiş kaş modelleri tercih edilmelidir.

Uzun Yüzler İçin Uygun Kaş Modeli: bu yüz hatları için çok fazla kavis verilmeyen kalın ve biraz daha dışa doğru uzayan kaş modelleri tercih edilmelidir.

En ideal kaş modeli seçimi yüz tipleri için belirlendiği için bu konu hakkında bilgi sahibi olmanda kaş modeli seçimi yapılmaması son derece önemlidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu