Güzellik

Yüz İskeleti Estetiği Nedir? Kimlere Yapılır?

Yüz iskeleti estetiği nedir? Ameliyatları ne için yapılır? Hangi durumlarda ve kimlere yapılır? Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları ile ilgili detaylar makalemizde yer almaktadır.

Yüz iskeleti estetiği, genç yaşlarda yüzde dolgunluk sağlayan yağ odacıkları bulunur. Bu yağ odacıklarının yıllar geçtikçe hacminde azalmalar meydana gelerek bir arada tutan bağlar gevşer. Yanaklarda ve göz altlarındaki yağ adaları birbirinden ayrılmaya başlarlar. Yanak yağ adasının ağır olmasından dolayı yer çekimden dolayı daha fazla aşağıya çekilebilir durumdadır. Bu durum aslında gözaltı yağlarının tek başına kalmış olmasından kaynaklanır.

İlerleyen aşamalarında ise çene kenarında sarkmalar meydana gelir. Bu durum ile birlikte göz kapaklarında ve kaşlarda düşüklükte oluşmaya başlar. Ardından boyun bölgesi yer çekimine karşı koyamaz. Yapılan yüz iskeleti estetiği ameliyatları dokuları olması gereken yere tekrar geri getirmektedir.

Yüz İskeleti Estetiği Ameliyatları Ne İçin Yapılır?

Yapılacak olan yüz iskeleti estetiği ameliyatları, yüzdeki yaşlanma belirtilerinin ve sarkmalarının hangi aşamada olduğuna göre değişmektedir. Kişilerde bir ya da ikinci evre yaşlılık belirtileri görülüyor ise orta yüz germe işlemi tercih edilir.

Orta yüz germe ameliyatı, yetersiz kaldığı durumlarda ise kulak önünden başlanarak kulak arkasına doğru bir kesi atılır ve yanak dokuları bu şekilde gerilir. Bu işleme üst göz kapağı ve kaş kaldırma işlemleri de çoğunlukla eşlik eder. Sadece germe işlemi yapılır ise yüzün tamamında bütünlük yeterince sağlanmaz.

Yüz İskeleti Estetiği Hangi Durumlarda Ve Kimlere Yapılır?

Hastada yüz iskeleti erimeleri bulunuyor ise yeterli yağ dokusu yoksa bu durumlarda kişilere istenilen bölgelerine protez işlemi ya da yağ dolgusu uygulanır. Elmacık protezleri germe işlemi seansında yerleştirilebilir. İhtiyaç doğrultusunda üzerine yağ dolgusu uygulanabilir. Tercih etmeniz durumunda ise yaş aralığı bulunmamaktadır. Kendinizi işleme siz ne zaman hazır hissederseniz ya da hangisi size uygun ise doktorunuz ile beraber ortak karar verip sizin için gerekli olan işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları, fokuslu ultrason cihazı ile ultrason ışınları cilt altına şok etkisi yapar. Böylece cilt yüzeyi kolajen dokuların güçlenmesini sağlar. Genel anestezi altında uygulama yapılır. Uygulanacak olan işlem orta yüz bölgesine uygulanırsa iki buçuk saat, yüzün tamamı için uygulanırsa işlem 4 saat kadar sürmektedir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu