Diyet

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Zayıflatır Mı?

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Zayıflatır Mı? İnsanlar uzun zamandır kilo vermek amacı ile çeşitli diyetlere, kürlere ve başka yöntemlere başvuruyor. Yoğurt diyeti de bu yöntemlerden bir tanesi.

Yoğurt Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Zayıflatır Mı? Yoğurt diyeti kilo vermek isteyen insanların başvurduğu popüler diyet türlerinden bir tanesi. Yoğurt hem düşük kalorili hem de besleyici özelliği yüksek bir besin olması nedeniyle sıkça tüketilmekte, bunun yanında özellikle ülkemizde çok sevilip birçok yemeğin yanında servis edilmektedir. Kısacası eğer yoğurt seven birisiyseniz bu diyette hem bolca yoğurt tüketebilir hem de yoğurdun onda faydasından yararlanabilirsiniz.

Yoğurdun Faydaları

Hepimizin bildiği gibi yoğurdun faydaları bulunmakta olup sağlıklı beslenmenin temel taşlarından bir tanesi, olmazsa olmazıdır. Özellikle ülkemizde hemen hemen her yemeğimizin eşlikçisi ve sofraların vazgeçilmezi olan yoğurt, diğer süt ve süt ürünlerine benzer olarak metabolizmayı hızlandırmakta ve böylece kilo vermenizi sağlamakta. Protein oranı yüksel olmasının yanında A, B ve E vitaminlerini de içermektedir. Bu sayede kemik ve dişler, kas sağlığı ve sinir sistemi için büyük önem taşımaktadır. Yoğurtta bulunan probiyotikler ise özellikle sindirim sistemi için oldukça faydalıdır. Kısacası hemen hemen her alanda bir faydası bulunan yoğurdu tüketmek sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmezdir.

Yoğurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Kısa sürede doğal yollarla kilo vermek isteyen kişilerin çoğunlukla başvurduğu yöntem yoğurt diyetidir. Yoğurt diyeti ile hızlı kilo vermenin yanında sağlıklı beslenerek vücudunuza fa fayda sağlamaktasınız. Bu diyet 5 gün uygulanır. İşte gün gün yapmanız gerekenler.

  • Gün: İlk olarak kahvaltı öncesinde bir bardak limonlu su içmelisiniz. Kahvaltıda 1 kase yoğurt tüketmeli ve öğle yemeğinde ise sebze çorbasının ardından bir kase daha yoğurt yemelisiniz. Akşam yemeğinde mercimek çorbası sonrası yine 1 kase yoğurt tüketmeniz önerilir.
  • -5. Günler: Yine kahvaltı öncesi bir bardak limonlu su içilir. Kahvaltıda yulaf ve yoğurt tüketilebilir. Öğle yemeğinde yine dilediğiniz bir sebze çorbasının üzerine bir kase yoğurt yenilir. Ara öğünlerde meyve tüketimi önerilir. Akşam yemeğinde ise ilk günde olduğu gibi mercimek çorbasının ardından bir kase yoğurt tüketilir.

Siz de bu yoğurt diyeti ile kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu