Güzellik

Yaş Maya Maskesi

Yaş maya maskesi, kuru veya yağlı ciltlere sahip olanlar için kolay yapımı sayesinde cilt sorunlarına çözüm üretiyor.

Vitamin ve mineraller bakımından zengin olan yaş maya maskesi, kırışıklıkları azaltır ve cildin yağ dengesini sağlar. Cildin nemlenmesini, yenilenmesini ve bakterilerin yok olmasını sağlayarak cildi besler.

Yaş Maya Maskesinin Cilde Faydaları

B vitamini kompleksleri açısından zengin olan yaş maya, kuru cildi nemlendirerek; sivilcelerin oluşumunu ve kırışıklıkları engeller. Yaş maya içerisinde bulunan vitamin ve mineraller  maske olarak cilde uygulandığında farklı faydalar sağlar.

B6 Vitamini:  Maya maskesi düzenli kullanıldığında içerisindeki B6 vitamini sayesinde cilt kuruluğu ve sivilce oluşumunu engeller.

B2 Vitamini: Cilt hücresi üretimini sağlayarak cildin yenilenmesine neden olur.

B3 Vitamini: Yaş mayada bulunan B3 vitamini (niasin) hem saç hem de cilt sağlığı için önemli bir vitamindir.  Cildin nemini dengeleyen vitamin sayesinde maya maskesi uygulaması ile kuru ciltlerin nemlenmesi sağlanır  ve cildi yumuşatır.

B1 Vitamini: Güçlü antioksidan etkisiyle yaşlanmanın etkilerinden olan cilt lekelerini ve kırışıklıkları engeller.

Folik Asit: Antioksidan içerdiği için bakterileri temizleyerek ciltteki sivilceleri engeller. Düzenli uygulandığında cildi pürüzsüz yapar.

Potasyum: Potasyum eksikliği cildin kurumasına ve pullanmasına neden olur. Yaş maya maskesi yüksek oranda potasyum içerdiği için özellikle kuru ciltler için idealdir.

Cildi Yenileyen Yoğurtlu Yaş Maya Maskesi

Yarım yemek kaşığı yoğurdu ve yarım yemek kaşığı yaş mayayı iyice karıştırarak; yıpranmış, kuru ve soluk görünen ciltler için maske hazırlanabilir. Karışım yüz ve boyun kısmına masaj yapılarak sürülür ve 30 dakika bekletilir. Ilık su ile yıkanan maske sonrası nemlendirici krem sürülür.

Kuru Cilt İçin Besleyici Yaş Maya Maskesi

Yaş maya maskesi için, yarım yemek kaşığı yaş maya, 1 yemek kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı bal bir kasede iyice karıştırılır. Yüz, boyun ve dekolte bölgesine masaj yaparak sürülür ve 20 dakika bekletilir. İyice su ile durulanır. Cilt yağlıysa bu maya maskesine yumurta sarısı, kuruysa 1-2 çay kaşığı zeytinyağı veya badem yağı eklenerek karışım yapılabilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu