Moda

Uzun Boylu Kadınlar İçin Stil Önerileri

Uzun boylu kadınlar için giyim önerileri genel olarak daha iyi kombinler oluşturma açısından değerlendirilebilir. Uzun boylu kadınlarda alt bölüm daha uzunsa farklı üst bölüm daha uzunsa farklı şekillerde dengeleme olması temel alınmalıdır.

Topuklu Ayakkabı Kullanımında Kısıtlamayın

Genel kanı uzun boylu kadınların topuklu ayakkabı kullanmaması yönündedir, ancak uzun boylu kadınlar topuklu ayakkabı kullanımında kendilerini kısıtlamamalıdır. Yani topuklu ayakkabıların kullanım amacı sadece daha uzun görünmek için değildir ve şık bir kombin oluşturmak için topukları yüksek ayakkabı gerektiğinde kullanmalısınız. Önemli olanın genel kıyafet ve aksesuar bütünlüğü oluşturmak olduğunu belirtmek gerekiyor.

Üst Kısım Daha Uzunsa

Uzun boylu kadınların kıyafet kombini yaparken sıkıntı yaşadığı bir durum üst bölümü daha kısa gösterme çabasıdır. Eğer üst bölümünüzü daha kısa göstermek istiyorsanız bu durumda kısa ceketler ideal olacaktır. Deri, Jean ya da kumaş ceket kullanımında belde biten ürünler seçebilirsiniz.

Alt Bölümü Kısa Göstermek İçin

Alt bölümü daha kısa göstermek istiyorsanız diz üstü etekler kullanabilirsiniz. Diz üstü elbiseler, boyunuzun daha eşit olmasını sağlar. Bacak boyu fazla olan kişiler bu şekilde dengeleme yapabilir. Eğer uzun etek kullanılıyorsa da üst bölüm daha uzun olabilir. Yani bel bölümünü aşağı doğru oluşturabilirsiniz.

Spor Giyimin Artıları

Uzun boylu kadınlara stil önerileri aslında potansiyel olarak bir gösterişlilik durumu ile de ilgilidir. Ancak bunu iyi dengelemek gerekir. Yani bu gösterişi avantajlı kullanabileceğiniz gibi olumsuz yöne de çevirebilirsiniz.  Spor tarzda giyim uzun boylu kadınlar için güzel bir günlük seçenek olabilir.  Yani eğer sade tarzda giyinmeyi de seviyorsanız bu şekilde bir stil oluşturabilirsiniz. Böylece özel bir yere gidiyor görüntüsünden uzaklaşmış olursunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu