Sağlık

  Uzaylılar ve kalp krizi

Uzaylılar ve kalp krizi

Dünyamız güzel nimetleri çeşitli ve lezzetli.  İnsanlar her yerde. Güneş, herkes in hakkı. Yağan yağmurlarda, herkesin payı var. Dünya, var oluşundan beri canlı, Dünya hepimizin Dünyası. Nefes alabiliyor olmak, herkes için eşsiz bir hazine, sağlıklı çalışan bir kalp, paha biçilemez bir değer. İnsanlar geçmişi çokta uzak olmayan bir tarih içinde, birçok ölümcül hastalığa karşı başarılı dirençler geliştirdiler. Birçok amansız hastalıklar, ısrarlı ve inançlı çalışmalar sonucu hayatımızda bir tehlike olmaktan çıkıp yok oldular. İnsanlık, bilim tarihi boyunca başına bela olan birçok hastalığı, bertaraf etmeyi başarmıştır.
Sıradaki amansız düşmanımız kalp krizi. Bu sinsi ve ciddi sorunlara yol açan hastalık, artık bilim insanlarının hiç olmadığı kadar takibi altında. Neredeyse zaman paradoks denklemleri çözmek üzere olan bir insanlık var karşımızda. Ve neredeyse, başka gezegenlerdeki medeni formlarla tanışmak üzereyiz. Farkındayım, belki çok uç noktada iddialarda bulunuyorum. Hikâye olsa bile heyecan verici.
Bir an için hikâyenin gerçek olduğunu düşünelim. Bilmem kaç ışık yıl ötedeki komşularımızla tanıştığımızı görüştüğümüzü, ticaret yaptığımızı, kız alıp verdiğimizi hayal edelim. Benzinin pahalı oluşundan ötürü bir türlü iade-i ziyaret yapamadığımızı ve hep onların bize geldiğini düşünelim. Akşam misafirlerimize mangal keyfi sunduktan sonra, nargilelerimizi tüttürüp bol köpüklü kahvelerimizi içip, pişti atarken, birden onun karşısında kalp krizi geçirdiğimizi düşünelim.
Oda ne? Bilmem hangi gezegenden gelen komşumuz, bir parmak dokunuşuyla, kalp krizimizi yok etti.  ‘Allah senden razı olsun amcaoğlu bir de şu belime dokunsan ara sıra ağrıyor.’ Filmlerde ağzınız açık izliyorsunuz ben burada anlatınca mı saçma geldi. Bilim insanları bilmem neredeki yaşam formlarını araştırmak, buna kafa yormak yerine öncelikle şu kalp krizi kavramını hayatlarımızdan çıkarmalılar. Bunun gibi, ipe sapa gelmez maceralara ayrılan kaynaklar, bu konuya ayrılsaydı çok daha faydalı olurdu.’ Duydunuz mu? Orion’da biri varmış, bir dokunuyormuş kalp hastalıklarını yok ediyormuş.’ Zavallı insanlar. Artık gerçekten bu konuda ciddi çalışmalar yapılmalı. Yoksa başka gezegenlerdeki komşularımızın dokunuşlarına mecbur kalacağız.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu