Yaşam

TELEFON REHBERİNDEN KALEMLİK YAPMAK

TELEFON REHBERİNDEN KALEMLİK YAPMAK

 

Günümüzde eskiden postaneler tarafından dağıtılan telefon rehberi artık kullanılmamaktadır. Bu telefon rehberinin iki şekilde değerlendirilme şansı vardır. Birincisi kağıt geri dönüşüm kutularına bırakmak ve hamurundan yeni kağıt üretilmesini sağlamak, ikincisi ise çocuğunuza bu telefon rehberini pratik bir yöntemle dekore ederek çocuğunuzun işine yarayacak bir materyal yapmaktır. Bu telefon rehberi pratik bir şekilde dekore edilerek yapabilecek materyallerden biriside kalemliktir. Nasıl mı olacak?

Öncelikle telefon rehberi, maket bıçağı, cetvel, silikon tabancası ve mandal gibi ihtiyaç duyulan malzemeler hazırlanır. Daha sonra telefon rehberi, cetvel ve maket bıçağı kullanılarak ortadan ikiye bölünür. Telefon rehberinin kapak sayfası cildi hasar görmeyecek şekilde dikkatlice çıkartılır.

TELEFON REHBERİNDEN KALEMLİK YAPMAK

Telefon rehberinin ilk sayfasıyla son sayfası birbirine yapıştırıldıktan sonra telefon rehberinin geriye kalan sayfaları 5 parçaya ayrılır. Ayrılan sayfaların dağılmasını önlemek için sayfaların yaprakları mandalla birbirine tutturularak sayfaların uç kısımları silikon kullanılarak rehberin cildine doğru yapıştırılır. Silikon kuruyana kadar mandallar çıkarılmaz. Bu işlem geriye kalan dört parçaya uygulanır. Diğer dört parçaya da aynı işlemler uygulandıktan sonra sıra kalemliğin altını hazırlamaya gelmiştir.

TELEFON REHBERİNDEN KALEMLİK YAPMAK

Bunun için en iyi fikir ise kartondur. Bir karton kalemliğin altına uygun gelebilecek bir boyutta kesilir. Karton kalemliğin altında çıplak durunca estetik bir görüntü oluşturmayacağı için kartonu bir el işi kağıdıyla kaplamak kalemliğe ayrı bir hava katacaktır. Daha sonra silikon kullanılarak kalemliğin altı ile kalemlik birbirine yapıştırılır. Böylece çocuğunuzun çok hoşuna gidecek dekore kalemlik hazırdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu