Güzellik

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma

Daha beyaz bir cilde sahip olmak istediğinizde Suna Dumankaya cilt beyazlatma maskeleri özellikle kısa süre içerisinde etki elde etmenizi sağlayacak maskeler arasında yer almaktadır. Uygulanabilecek maske seçenekleri cildinizin daha beyaz mermer gibi bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır.

Malzemeler;

  • 1 yemek kaşığı beyaz kil,
  • 1 tatlı kaşığı portakal suyu,
  • 1 tatlı kaşığı elma suyu,
  • 1 yemek kaşı vazelin,
  • 1 tatlı kaşığı lanolin.

Hazırlanışı;

Lanolin ve vazelin cam bir kase içerisinde benmari usulü ile ısıtılır. Hazırlanan karışım içerisine diğer malzemeler eklenerek karıştırılır. Karışıma homojen hale geldikten sonra cildinize sürerek 15 dakika kadar bekletmeniz yeterli olmaktadır. Bekleme süresinin tamamlanmasının ardından soğuk su ile cilt temizlenir. Haftada üç defa aynı şekilde uygulama yapılması yeterli olmaktadır. Uygulama sonucunda cildinizin daha beyaz ve yumuşak olduğunu görebilirsiniz. Uygulama sırasında özellikle güneşe çıkılacaksa bu durumda mutlaka güneş kremi ile korunmak gerekir.

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma 1Domates ve Un Maskesi

Evde ihtiyaç duyduğunuz her durumda daha beyaz bir cilde sahip olabilmek için uygulama yapabileceğiniz maske seçenekleri bulunmaktadır. Kullanacağınız malzemeleri hazırlanacak olan cilt beyazlatma maskesi cildinizin beyazlamasına yardımcı olmaktadır.

Domates ve onu kullanarak kolayca hazırlayabileceğiniz maske için öncelikle domateslerin süzgeçten geçirilmesi ve suyunun çıkartılması gerekir. Daha sonrasında Üzerine un ilave edilerek macun kıvamına getirilir. Hazırlanan maske yüze uygulanarak 5 dakika bekletilir. Bekleme süresinin tamamlanmasının ardından ılık su ile durulama işlemi yapılarak temizlenir. Haftada üç defa uygulama yapılması özellikle gözeneklerin açılmasını ve cildin nemlendirilmesini sağlar.

Pirinç Unu İle Cilt Beyazlatma

Pirinç unu ile hazırlayacağınız maske cildinizin beyazlaması konusunda etkili olmaktadır. Pirinç unu ve sütü ile hazırlayacağınız macun sayesinde cildinize uygulama yaparak cildinizin kısa zamanda beyazlamasını sağlayabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu