Sağlık

Stres İle Mücadele Eden Egzersizler

Stres modern Dünyanın belki de en yaygın olan hastalığı konumundadır. Evde iş de dışarıda, okulda sayısını çok daha fazla arttırabileceğimiz stres çeşitlerimiz bile mevcut. Büyük şehirlerde yaşayan insanlar ise neredeyse stres denen hastalıkla yaşamaya alışmış durumda. Öyle ki bu durum ile mücadele etmek gerektiği bile unutulmuş.

Stres İle Mücadele Eden Egzersizler
Stres İle Mücadele Eden Egzersizler

Oysaki stres ile yaşamayı öğrenmek iç dünyamızda ve bedenimiz de geri dönüşü olmayan zararların oluşmasını engelleyemiyor. Bu yüzden stres ile mücadele etmek gerektiğini öncelikle bilmeliyiz ve bu doğrultuda hayat planlamamızı yapmalıyız. Stresli günler ve anlar yaşantımızda elbette olabilecek şeyler bu gayet normal. Bir başka normal şey ise bu stresi vücudumuzdan atmamız gerektiği bilinci ile hareket etmemiz olmalıdır.

Hangi Egzersizleri Uygulamalı?

Stres ile mücadele eden egzersiz yöntemlerini öğrenmeli ve hayatımıza tatbik etmeliyiz. İş yerinde ki stres iş yerin de okulda ki stres okulda trafikteki stres trafikte kalmalı evimize geldiğimizde sevdiklerimi ile birlikte olduğumuzda bu stresli anlardan bedenimizi ve ruhumuzu kurtarmalıyız.

Stres İle Mücadele Eden Egzersizler
Stres İle Mücadele Eden Egzersizler

Spor hayatımızda birçok şeyi düzenlediği ve sağlığımıza faydası olduğu gibi stresi vücudumuzdan atmamıza da faydalı olacaktır. Akşam sevdiğimiz ile birlikte bir saatlik bir yürüyüş hem rahatlamamıza hem de vücudumuzdan sıkıntıları atmamıza çok faydalı olacaktır. İmkanımız var ise bisiklet ile ortalama yine bir saatlik bir gezinti hem spor yapmamıza hem de stres atmamıza faydalı olabilecek bir egzersizdir. Yoga yapmak vücudumuzu rahatlatır stresten bizi uzaklaştırır ve çok faydalı bir egzersiz olarak bedenimize faydalı olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bence spor başlı başına zaten stresi alan bir dal. Özel şeyler evet belki daha etkilidir ama zaten sağlıklı bir vücut sağlıklı bir zekaya sahip olan her insan stresten uzak olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu