Warning: Use of undefined constant show_category_title - assumed 'show_category_title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/saglikliyasam/public_html/wp-content/plugins/category-seo-meta-tags/category-seo-meta-tags.php on line 510

Warning: Use of undefined constant show_tag_title - assumed 'show_tag_title' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/saglikliyasam/public_html/wp-content/plugins/category-seo-meta-tags/category-seo-meta-tags.php on line 511
Sinema Oyuncusu Nasıl Olunur? | Sağlıklı Yaşam Koçu
Eğitim & Kurs

Sinema Oyuncusu Nasıl Olunur?

 

Sinema oyunculuğu birçok kişinin hayallerini süsleyen bir meslektir. Bu alanda başarılı olmak için doğru adımlar atmak ve gelişim sürecinin hiç bitmeyeceğini bilerek başlamak gerekir. Yani sadece eğitimle hiçbir zaman yetinmemek ve devamlı yeni beceriler kazanmayı hedeflemek gerekir. Yani hem iyi bir eğitim hem de bunun üzerine sizin ekledikleriniz son derece önemlidir.

Dizi ve Tiyatro Oyunculuğu İle Arasındaki Farklar

Sinema oyunculuğu ile tiyatro ve dizi oyunculuğu farklıdır. Yani dizilerdeki gibi sadece güzel bir fizik ve yüz yeterli olmayacaktır. Ünümüzde birçok kişi güzel görüntüsü nedeniyle kolayca dizi oyuncusu olabilmektedir. Ancak bunda öncelik tahmin edileceği gibi ticarettir. Yani reyting almak, izlenmek ve uzun süre televizyonda kalmak için farklı yöntemlerden yararlanılır. Sinemada oyunculuk bir açıdan daha fazla öne çıkar. Yani sadece donuk bir yüz ifadesiyle ekrana bakmak yeterli olmayabilir. Oyuncuların kendinden de bir şeyler katması, role daha fazla özen göstererek hazırlanması gerekmektedir.  Tiyatro açısından da teknik bazı konularda farklılıklar görülecektir. Sinema oyunculuğunda seyircilere hazırlanan görüntü çıkmadan önce çok sayıda işlemden geçmesi söz konusudur.  Ayrıca oyuncuların rollerinde hata yapmaları durumunda tekrar çekilmesi gibi kolaylıklar vardır. Tiyatroda bu ihtimal yoktur. Sinemada son olarak devamlı farklı rollere uyum sağlamanız gerekir. Tiyatroda belirli rolleri aynı yüksek performansla oynamanız beklenecektir.

Konservatuar mı Özel Kurslar mı?

Sinema oyuncusu nasıl olunur sorusundan önce bakış açınızda doğru bir düşünce yapısı hazırlamak gerekir. Yani çok güzel ya da çok yakışıklı olmanızın gerekmediğini belirtmek gerekiyor. Ancak temel eğitim açısından zorunluluklara ve gelişime önem vermek gerekmekte… Temel eğitimden kasıt da konservatuar ya da özel bir oyunculuk kursunda eğitim almaktır. Bu eğitimlerin arasındaki fark, konservatuardan mezun olan kişilerin ilerleyen zamanlarda eğitim verebilmesidir.

 

Daha Fazlasını Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu