Yaşam

Sinameki Çayının Faydaları

Sinameki Çayının Faydaları

Sinameki çayı özellikle Hindistan ve Kuzey Afrika ülkelerinde bolca yetişen bir bitkidir.

Sinameki ülkemizde de alternatif tıpta bitkisel şifa kaynağı bitkiler arasında yerini almaktadır. Mükemmel bir gaz giderici ve bağırsak temizleyici olan sinameki çayı aynı zamanda iştah kapatıcı özelliğe sahip olduğundan kilo vermeye yardımcı bitkisel bir çözüm olarak ele alınabilir.

bir nevi müshil görevi görerek bağırsaklarınızı temizlemeye yarayan sinameki çayı uzun süre kullanılmamalıdır bir haftadan fazla sinameki çayı kullanmak sağlığımıza yarar değil zarar getirecektir. Kabızlık önleyici etkisiyle bağırsakları yumuşatan ve temizleyen sinameki bitkisi/sinameki çayı  vücuttan yüksek miktarda suyu atmanıza neden olduğu için halsizlik yaratabilir mide ülseri ciddi bağırsak hastalıkları ve ishal olanlar sinameki çayının kullanmamalıdır.

sinameki çayı geçici rahatsızlıklarda şişkinlik de gaz problemlerinde ve kabızlıkta kullanılmaktadır. Uzun süreli kabızlıklarda doktorunuza danışmakta yarar vardır.

Dört yüzden fazla çeşidi olan sinameki bitkisi ilaç sanayinde de faydalanılan bir bitkidir.

Sinameki Çayı Kilo Verdirir mi?

Sinameki çayı bağırsaklarınızı temizlediği için birkaç günde biriktirdiğiniz dışkıyı atarak rahatlamanızı sağlar. Kendinizi hafiflemiş hissetmenize yardım eder. Bununla birlikte ishal yapıcı etkisi ile Vücudunuzdan fazla miktarda suyu alır. Böylece vitamin mineral eksikliğine sebep olur. Sinameki çayını kullanarak kendinizi hafiflemiş hissetseniz de sinameki çayının asıl faydası iştah kesici özelliğe sahip olmasıdır. Fakat uzun süreli kullanım tavsiye edilmez.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu