Güzellik

Şık ve Rahat Kıyafet Kombinleri

Giyiminizde şık ve rahat kıyafetler tercih ediyorsanız, geleneksel kıyafetler dışında da tercih yaparak; sadelikle şıklığı bir araya getirebilirsiniz. Rahat kıyafet denilince akla kot pantolon, gömlek ve rahat bir ayakkabı kombini gelmemelidir. Stil ve zarafeti bir araya getirerek de rahat ve şık kıyafetlere sahip olmak mümkün olur.

Şık ve Rahat Kıyafet Kombini İçin İpuçları

Şık ve rahat olmak adına kıyafet seçimi yaparken,ilk dikkat edilmesi gereken kural hava durumuna uygun kıyafet seçimi yapılmasıdır. Soğuk bir havada, ince giyinmek zorunda iseniz; pamuklu tişörtleri tercih edebileceğiniz gibi gömlek elbiseler ile deri ceket ya da kadife blazer ile kombin yapabilirsiniz.

Soğuk bir akşamda, ev ortamında arkadaş sohbetlerine katılacaksanız; kalın kıyafetler sizi zor duruma düşürebilir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olmak için her zaman yün kazak ya da gömlekleriniz altına bir tişört giymeyi tercih edebilirsiniz. Fakat alta giyeceğiniz tişörtün baskılı ya da logolu olmasına özen göstermelisiniz.

Renkleri birbiri ile doğru kullanmak hem şık hem de rahat olmak adına önemlidir. Erkekler için şık giyim renkleri beyaz, siyah, gri, lacivert ve kahverengi renkleri iken, kadınlar da mor, fuşya, kireç yeşili gibi farklı renkleri siyah ya da koyu renklerle kombinleyebilirler.

Doğru Parçalar Seçilerek Rahat Olunabilir

Rahat olmak, özensiz ve sınırında olmamak anlamına gelmemelidir. Tarzınız rahat olurken tarz size ait olmalıdır. Bunun için abartı malzemeler ve renkler kullanılmamalıdır. Çok sıkı ve çok katlı kıyafetler kaba ve kötü görünmenize sebep olurken; bir jean üzerine giyilen bir bluz ya da gömlek ve soğuk bir hava için üzerine salaş bir hırka ya da ceket ile şık ve zarif görünebilirsiniz. Ceket ile kombinlenen bu kıyafet ile istediğiniz ortama rahatlıkla dahil olabilirsiniz.

Klasik kıyafetlerle casual kıyafetlerin karıştırılması, şık görünüm sağlarken ortamlara rahat girmenize de yardımcı olacaktır. Rahat bir tişört üzerine giyilen blazer ceket her zaman şık örünüm sağlar.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu