Yaşam

Sigarayı Bırakmada Patlıcan Mucizesi

 

Sigarayı Bırakmada Patlıcan Mucizesi

Sigara tüm canlılar için büyük tehdit oluşturan bir maddedir. Hem sağlığı, hem sosyal yaşamı, hem de aile ekonomisine kötü yönde büyük etki sağlamaktadır. Sigara kullanımı çoğu zaman da kötü hastalıklara, kalıcı hasarlara, uzuv kayıplarına hatta ölümlere bile sebebiyet vermektedir.

Piyasada sigara bıraktıran ilaçlar adı altında ne olduğu belli olmayan bir çok ilaç bulunmaktadır. Bunlar rastgele bir yerden alındığında bırakın sigara kullanımının bırakılmasını, aksine daha kötü rahatsızlıklara sebebiyet verecek boyutlara kadar gidebilmektedir. Öncelikle sigara mutlaka doktor kontrolü ile bırakılmaya çalışılmalıdır. Ancak kesinlikle birilerinin zorlaması ile bu karar alınmamalıdır. Çünkü baskı ile yapılan işler olumsuz sonuçlanır ve gerçekleşmez. Doktorların tavsiye ve tedavilerinin yanı sıra, hiç bir şekilde sağlığı kötü yönde etkilemeyen bazı yöntemlerde bulunmaktadır. Bunların en başında çoğu insan tarafından bilinmeyen patlıcan gelmektedir. Patlıcan içerisinde en çok nikotin bulunan bitkilerdendir, hatta en çok bulunduran tek bitkidir. Bundan dolayı, sigara bırakmakta oldukça etkilidir. Nikotinden zıttı olan bir madde ile değil bire bir nikotinin kendi ile maddeler sayesinde kurtulmak mümkündür. Şöyle ki patlıcan ve limon ile hazırlanan, tamamen doğal, hiç bir katkı maddesi ve ilaç içermeyen bir karışım sayesinde sigaradan tamamen uzaklaşabilirsiniz.

Patlıcan Suyu Hazırlanışı

Öncelikle patlıcanlar mutlaka günlük olarak hazırlanmalıdır. Bugün hazırlanıp çok olsun yarına da kalır düşüncesi ile hazırlanmamalıdır. Günlük kullanım için her güne bir adet patlıcan yeterlidir. Patlıcanı alacalı olarak soymalısınız. Yani çizgili, çizgili olacak şekilde, sonrasın da yuvarlak olarak doğranmalıdır, özellikle yuvarlak dilimlerin çok ince olmamasına dikkat edilmelidir. Sonra üzerine bir ya da iki adet limon sıkılmalıdır. Bunu limondan çıkacak su miktarına göre kendiniz ayarlayabilirsiniz. Bu limonlu patlıcanları akşamdan hazırlayıp, sabah kalktığınızda, patlıcanları sıkarak suyunu çıkarmalı ve bu suyu mutlaka aç karnına içmelisiniz. Aç karnına içilmesinin sebebi sigara kullanan insanları gece uykularında vücudun alışık olduğu nikotinden uzak durduklarından, kalkar kalkmaz nikotin arayışında olacak olmalarıdır. Bu patlıcan suyu ortalama bir hafta içilmelidir. Bünyeye göre değişiklik gösterebilir, bu yüzden dilediğiniz kadar içebilirsiniz, hiç bir zarar ve yan etkisi bulunmamaktadır.

NOT: Eğer sabah suyu içmenize rağmen gün içerisinde sigarayı az da olsa arıyorsanız hemen bir karışım hazırlayıp iki kez de içebilirsiniz. Zaten düzenli kullanıldığın da ilk üç günden sonra etkilerini çok belirgin bir şekilde ken dinizde göreceksiniz. Unutmayın hiç bir şey sağlığınızdan daha önemli değildir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu