Gebelik

Sigara Anne Sütünü Nasıl Etkiler?

Sigaranın zararları oldukça fazla olmasından dolayı emziren annelerin sigara içmesi bebeklerin sağlığını da önemli derecede etkilemektedir. Bebek emziren annelerin sigara içmesi bebekleri için oldukça zararlıdır. Bu edenle bebek emziren annelerin bebeklerine vermiş oldukları sütlerin daha faydalı olması için sigara kullanımını bırakmaları gerekmektedir. Sigara içen annelerin bebeklerini emzirmesinden sonra bebeklerde bulantı, kusma, karın krampları gibi sağlım sorunları da meydana gelmektedir. Hamile olan bayanların sigara kullanımını bırakması da bebeğin sağlığı açısından da oldukça önemli bir durumdur.

Sigaranın Bebek Sağlığına Etkileri

Bebeklerin sağlık durumları yetişkin bireylere göre daha farklı olduğundan dolayı sigara bebeklerin sağlığını önemli derecede etkilemektedir. Bu nedenle bebeği olan annelerin veya babaların bebeğin yanında sigara kullanımından vazgeçmesi gerekmektedir. Hamile olan bireylerin sigara kullanması anne karnında bebeğin sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına da neden olmaktadır. Yeni doğan bebeklerin vücut direnci oldukça düşük olduğundan dolayı hastalığa yakalanma riskleri de oldukça yüksektir. Bu nedenle bebeklerin yanında sigara içilmesi bebeklerin sağlığını önemli derecede etkilemektedir. Sigaranın anne sütüne etkileri de oldukça fazla olmasından dolayı bebek emziren annelerin de sigara kullanımını azaltması bebeğin sağlığı için önemlidir.

Sigaranın Zararları Anne Sütüne Geçer Mi?

Sigara nefes yolu ile alındığından dolayı vücudun her yerinde etkileri gözükmektedir. Bu nedenle kaliteli nefes alamayan annelerin kaliteli ve yeterli miktarda süte sahip olması da çok mümkün görünmüyor. Bu nedenle emziren annelerin sigara içmesi bebeğin sağlığı açısından oldukça önemlidir. Sigara kullanan annelerin sütlerinin kullanmayanlara göre daha kısa sürede tükendiği, bebeği doyurmaya yetmediği de gözlenmektedir. Sigaranın bebek sağlığına etkisi de oldukça fazladır. Bu nedenle hamile veya emziren annelerin sigara kullanması bebeğin sağlığı için oldukça önemlidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu