Sağlık

SAĞLIĞI İHMAL

 

SAĞLIĞI İHMAL

Nedense insanoğlu her şeye zaman yaratıyor da konu sağlık olunca hep erteliyor. Günümüzün karmaşık yoğunluğu, zamansızlığıda beraberinde getiriyor. Fakat, eğlenceye, kuaföre, maça, alışverişe, makyaja daha da çoğaltılacak bir çok şeye zaman ayırıyoruz da neden sağlığımız için bir uzmana gitmeyi ihmal ediyor erteliyoruz.

Ertelenen bazı problemler çok ciddi rahatsızlara neden olmakta ve tedaviside bir o kadar zorlaşmaktadır. Artık televizyonlarda her bir hastalığı konu alan sağlık programlarından, web sitelerindeki sağlık köşelerinden, hastanelerimizde bulunan bilinçlendirici görsel yayınlardan hepimiz sağlık konusunda önceki yıllara göre daha bilgilenmiş durumdayız.

Eskiye göre bilinç arttı ama hastalıklarda bir o kadar fazlalaşmış durumda. Eskiden verem hastalığından bir çok kişi hayatını kaybederken, günümüzdeki gençlik veremin adını duymaz duruma geldi. Evet bazı hastalıkları aştık , bunun yanında geç kalındığında yani ihmal edildiğinde de yeni bir çok hastalıklarla tanıştık, korkar olduk. Belkide sağlığı ihmal bu korkudan geliyor bilemiyorum ama yaşamak, ama sağlıklı yaşamak için üzerinize düşen görevi mutlaka yapın.. KENDİNİZ VE SEVDİKLERİNİZ İÇİN İHMAL ETMEYİN..

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu