Sağlık

Saçlarınız İçin Bir Mucize: Elma Sirkesi!

Birçok kadın uzun  ve sağlıklı saçlara sahip olmayı düşler. Fakat  saçların istenilen boya ulaşmasını beklemek biraz sıkıcı olabilir. Bu durumda saçların uzayışını hızlandırmak için çeşitli doğal yöntemlere başvurmak süreci kısaltarak size yardımcı olabilir. Sirke maskesi, bu doğal yöntemler arasında en iyi sonuç veren formüllerden biridir!

Kokusu dolayısıyla kişisel bakımda kullanma  konusunda tereddüt yaratsa da, sirke saç için son derece faydalıdır. Sirke saça doğru şekilde uygulandığı takdirde saçların uzamasını hızlandırır, nem seviyesini dengeler ve sağlıklı saç tellerine sahip olmanıza yardımcı olur. Düzenli kullandığınız takdirde sirke saç köklerinizi temizler ve saçın uzama süresini hızlandırır.

Peki ya sirkeyi saçımıza ne şekilde uygulamalıyız?

Sirkenin durulama suyu olarak kullanımı oldukça başarılı sonuçlar veren bir yöntemdir.  Çeyrek bardak elma sirkesi veya beyaz sirkeyi, çeyrek bardak soğuk su ile seyreltmek gerekir. Saçınızın çabuk yağlanması gibi bir probleminiz varsa, sirke miktarını birkaç kaşık daha fazla tutabilirsiniz. Sirke kokusundan çok rahatsız oluyorsanız, bu karışıma birkaç damla lavanta yağı ekleyerek bu sıkıntıyı çözebilirsiniz.

Banyo rutininize saçınızı tercih ettiğiniz şampuanla yıkayarak başlayın. Şampuanı saçınızdan tamamen arındırdıktan sonra, banyodan önce hazırlamış olduğunuz seyreltilmiş sirke karışımını saç ve saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Saçınıza bir banyo bonesi geçirerek beş dakika kadar saçınızın karışımı emmesini bekleyin. Beş dakika sonra saçınızı soğuk su ile sirkeli karışımdan arındırın. Saç kremi kullanmanıza gerek yok, sirke ihtiyacınız olan tüm bakımı sizin için sağlayacaktır.İşte bu kadar kolay!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu