Yaşam

Rüyalarınızı Kim Yönetiyor

Uzmanlar tarafından dâhilen rüyalar hakkında bilinmeyenler olsa da rüyalar hayatımızın parçası olmaya devam ediyor. Gördüğümüz rüyaların bizi etkilediğini söylemek pek içici olmasa da gördüğümüz rüyaların neden olduğu öğrenmek için uzmanlar tarafından oluşturulan faktörler var.

Rüyalarınızı Kim Yönetiyor
Rüyalarınızı Kim Yönetiyor

Bunlar arasında uyurken yatış şeklimizden televizyonun hayatımızdaki önemine kadar oluşan faktörler var. Yüz üstü yatarken erotik rüyalar görme şansınız yüksektir ya da televizyonda izlediğiniz bir şeyin rüyanızda başınıza geldiğini görebiliyorsunuz. Peynir çeşitlerinin bile uzmanlar tarafından salgıladığı madde nedeniyle uyku sırasında çeşitli rüyalara yol açtığı bilinmektedir. Siz uykuya daldığınız da bile beyniniz dâhilen çalıştığı için etrafınızda oluşan ses, koku ve belirli faktörler rüyalarımıza yön verebilir. Genetik yapımız bile rüyalarımızda çok önemlidir. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda çift yumurta ikizlerinin belirli zamanlarda aynı rüyaları görebildiğini söylüyor.

Rüyalarınızı Kim Yönetiyor
Rüyalarınızı Kim Yönetiyor

Rüyalarınızı Kim Yönetiyor ve Önemi

Rüyalarımız bizi yönlendirdiği gibi iç dünyamızı da bir şekilde bize yansıtıyor. Ne kadar stresli olursak rüyamızı da etkileyeceğini o an ki ruh halimizin rüyamızı etkilediği gibi bir gerçek var. Kendi kendimize rüyalar görmemiz mümkün değildir. Doğal olarak oluşan bu olaylar insanların hayatlarını adeta korku haline de düşürebilir, Sevinçli bir duruma da getirebilir. Yediğimiz yemeğin bile rüyaları etkilediğini öğreniyoruz. Bu kadar hayatımızı etkilen bir şeyin neden olduğunu uzmanların çözememesi şaşkınlık vericidir. Her türlü rüya şeklini görebiliriz bunun sebebi daha bilinmemektedir, ama rüyaların vücutta salgılanan bir maddenin neden olduğunu biliyoruz.

.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Rüyaları aslında biz kendimiz psikolojik olarak yönettiğimizi düşünüyorum. Öyle kendiliğinden gelmiyor yani bizim yaşantı biçimimizden ve gözlemlediğimiz şeyler sonucu ortaya çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu