Ekonomi

PTT Kredisi Veren Bankalar ve Gerekli Evraklar Nelerdir?

PTT Kredisi Veren Bankalar ve Gerekli Evraklar Nelerdir? PTT kredi başvurusu sayesinde anlaştığı bir çok banka ile birlikte kredinizi uygun faiz oranları ile sizlere sunan bankalardan birisidir.

PTT kredisi özellikle PTT emekli kredisi bakımında düşük kredi faizleri olanakları ile mevcuttur. Öncelikle PTT kredilerine başvuru da bulunmanız için yapmanız gereken ilk şey, size en yakın PTT şubesine gidip PTT ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizi belirtmenizdir. Ardından doldurmanız gereken PTT ihtiyaç kredisi formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra banka görevlisine vermelisiniz.

Yaptığınız başvuru formunuz anlaşmalı bankaya aktarıldıktan sonra kredi talebiniz alınır. Kullanmak istediğiniz kredinizin onaylanıp onaylanmadığı ise anında size iletilecektir. Kredinizin onaylanmasının hemen ardından da bireysel kredi sözleşmesini imzalayacaksınız ve bunun yanı sıra ihtiyacınız olan krediyi anında PTT şubesinden çekebilmeniz mümkün olacaktır.

DenizBank – Emekli PTT

Emekli maaşını PTT’den alan emekli vatandaşlar için Denizbank’tan kredi tahsis ücreti olmadan ayda 36.000 TL’ye kadar anında kredi almak mümkün. Bu bankaya başvuru için nüfus cüzdanınızla gitmeniz ve 80 yaşından küçük olmanız gerekir. 48 ay vade ile kullanabileceğiniz kredinizi faiz oranı 2000 TL ve üzeri kullanımlara faiz oranı 1,80’dir.

FibaBanka – Emekli PTT Kredi Başvurusu ve Evrakları

FibaBanka’nın PTT emeklilerine ve aynı zamanda normal müşterilerine PTT kredisi 10.000 TL ile 30.000 TL arasındaki nakit talebiniz doğrultusunda Fibabank’dan temin edebilmeniz mümkündür. Gelir belgesiz olarak PTT kredisi imkanından sadece PTT emeklileri faydalanabilir. FibaBanka PTT kredisi için vade yılı aştıktan sonra özellikle yaş sınır olarak 80 yaş sınırı vardır.

TEB – Emekli PTT Kredi Başvurusu ve Evrakları

Jet Kredi vasıtasıyla emekli maaşını PTT’den alan vatandaşlara kredi imkanı da sağlanmaktadır. Burada TEB, 70 yaşını aşmamış, PTT emeklilerine de 48 aya varan vade ile birlikte35.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredinin en güzel tarafı herhangi bir tahsis ücreti talep ücreti alınmamasıdır.

NG Bank – Emekli PTT 

Emekli maaşını PTT’den alacaksanız ING bankın özel kredi kampanyalarından faydalanabilirsiniz. PTT üzerinden ING banktan %1,84 faiz oranı ile birlikte 5.000 TL’ye varan kredi oranlarını da kullanabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu