Yaşam

Plaj Çantası Modelleri 

 

Plaj Çantası Modelleri 

Yaza girerken birçok hazırlık yapmaya başlıyoruz. Fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz, ardından da güzel bir tatilin hayalini kurmaya başlıyoruz. Yeni sezon renk renk ve cicili bicili bikiniler, mayolar raflarda yerini almaya başlıyor. Vücut tipimize uygun bikiniyi seçtikten sonra bütünleyicisi olan pareoları belirlemeye geliyor sıra. Şapkalar, terlikler, güneş gözlükleri derken ihtiyacımız olan pek çok şeyi almış oluyoruz. Sağlık için de güneş kremlerini unutmamak gerek. Tüm bunları aldıktan sonra ise geriye tek bir şey kalıyor. O da plaj çantaları… Sonuçta havuza, denize inerken kremlerimizi, şapkamızı, gözlüğümüzü, telefonumuzu, koruyucu kıyafetlerimizi yanımızda taşımamız lazım. Eh bu da ancak plaj çantası ile oluyor.

Bu nedenle plaj çantası seçerken özenli davranmak gerekiyor. Çünkü bütün gün bizimle beraber oradan oraya savruluyor. Şıklık bakımından göz dolduran modellerin yanında, hafif ve sade plaj çantası modelleri de mevcut. Her şeyden önce çantayı alırken şunlara dikkat etmekte fayda var:

Öncelikle çanta saplarının omzunuzu kesmemesi lazım.

Güneşin altında tül bir elbiseyle gezerken de rahat olabilmek için çanta üstündeki malzemelerin vücudu çizmiyor olması gerekir.

Su geçirmez bir plaj çantası da oldukça işinizi görecektir. Ayrıca ağzının açık kalmaması içine koyduklarınızın daha korunaklı bir yerde olduğunu da garantileyecektir.

Bunun yanında birkaç firmada soğutuculu plaj çantası modelleri geliştirdi. Bu sayede kremleriniz ve telefonlarınız çok daha korunaklı bir şekilde saklanabiliyor.

Transparan plaj çantaları da yanınızda nelerin olduğunu dışarıdan görebilmek adına oldukça mantıklı.

Tüm bu seçeneklerin yanında hasır, dantel, penye, rengarenk, sade plaj çantası modelleri de bulmak mümkün. Ancak plaj çantası alırken sadece dışına değil, kullanışlı olup olmadığına da bakılması gerekir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu