Moda

Pazartesi’den Cuma’ya Ofis Şıklığı İçin Kombinler 

Çalışan kadınların hayatının zor olduğu söylenir. Özellikle ortada bir çocuk varsa çalışan anne olmak ağır bir kavram haline gelir. Zor olsa bile çalışmanın kadınlara her zaman güç verdiğini, kendilerini iyi hissettirdiğini biliyoruz. Hatta özellikle ofislerde çalışan kadınların “yarın ne giysem” diye düşünmeleri ve kendilerince kombinler yaratmaları aslında onlar için zevkli bir konu haline gelmektedir. Bu bir çeşit moral kaynağıdır.

Pazartesi sendromundan sık sık bahsedilir ama iş hayatı üzerine yapılan araştırmalarda kadınların ve erkeklerin en çok Pazartesi günkü giyimlerine özen gösterdiklerini ortaya koymuştur. Yeni haftaya başlamanın kapasitesi böylece ayna karşısındaki kıyafet seçimine de yansımış oluyor. Pazartesi günleri bu yüzden enerjinizi ortaya koyan güçlü kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Akla hemen klasik takımlar geliyor. Uygun bluzlarla tamamlanmış etek ceketler bu güne uygun düşecektir.

Etek Ceketlerin Kurtarıcılığı

İster ofis ortamında çalışsınlar, isterlerse öğretmen olarak sınıflara girsinler, etek ceket birlikteliği kadınlar için her zaman kurtarıcı olmuştur. İçine değişik bluzlar giyerek genelde koyu renklerden seçilen bu kıyafeti renklendirebilirsiniz. Örneğin Salı günü etek üzerine seçilen dökümlü bir bluz ile geçebilir. Çarşamba ise haftanın ortasıdır ve belki biraz daha resmiyetten uzaklaşılabilir.

Kuruma Göre Seçim Yapın

Çalıştığınız yerin durumuna uygun olarak giyebileceğiniz bol kesim bir pantolon ve basenlerde biten bir bluz seçimi size hem rahatlık hem şıklık sağlayacaktır. Perşembe ise süslendiğiniz gün olsun. Kolye, küpe, kemer gibi çeşitleri deneyin. V yaka bluzlar uygun inci kolyelerle güzel duruyorlar. Böylece Pazartesi’den Cuma’ya ofis şıklığı için kombinler konusunda haftanın son iş günü olan Cuma’ya gelmiş olacaksınız. Hafta sonunu başlatıyorum havası veren rahat kıyafetlere ne dersiniz? Böyle bir seçim yaparsanız eve bile uğramadan Cuma gecesine planladığınız arkadaş toplantısına da katılabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu