Güzellik

Ojeyi Hızlı Kurutmanın Yolları

Ojeyi sürdükten sonra pratik oje kurutma yöntemleri ile ojenizin dağılmasına izin vermeden kısa bir sürede dağıtabilirsiniz.

Oje kullanmak kadınların günlük yaşamda yaptıkları bakımlar arasında bulunmaktadır. Oje sürmek, kadınları şık bir görünüme kavuştururken birçok zorlukları da bulunmaktadır. Oje sürmek, zor bir iştir. Bundan dolayı herkes tarafından yapılamamaktadır. Aynı zamanda kuruması sürecinde de sorun yaşanabilmektedir. Ojenin uzun süre kurumaması, bozulmasına neden olabilmektedir. Bundan dolayı ojenin hemen kuruması faydalı olacaktır.

Ojeyi Hızlı Kurutmak

Ojenin hızlı bir şekilde kuruması, ojenin bozulmaması ve etrafa bulaşmaması son derece önemlidir. Bundan dolayı günlük yaşamda sık sık oje süren kişiler, pratik kurutma yöntemlerini mutlaka öğrenmelidirler.

Ojeyi hızlı kurutmanın yolları oldukça fazladır. Size hangi yöntem daha pratik ve kullanışlı gelirse, o yöntemi uygulayarak ojenizi sürebilirsiniz.

  1. Buzlu su ile oje kurutmak. Buzlu su soğuk olduğundan dolayı ojeyi kısa bir sürede kurutacaktır. Ojeyi tüm parmaklarınıza sürdükten 1-2 dakika sonra buzlu suyun içerisine koyarak hemen kurutabilirsiniz. Birçok kişi ojenin suyla temas ettiğinde dağıldığını düşünse de buzlu su ojeyi kurutmada son derece etkili bir yöntemdir.
  2. Ellerinizi buzdolabı dondurucusuna sokun. Özellikle acelesi olan kişiler, buzdolabının dondurucu kısmını açıp, buranın soğutucu havasından faydalanarak ojelerini kurutabilirler.
  3. Saç kurutma makinası da yine oje kurutmada son derece pratik bir yöntemdir. En çok tercih edilen yöntemlerden biri olan saç kurutma makinası ile oje kuruturken, makinayı dikkatli tutmanızda yarar olacaktır.
  4. Ojeyi hızlı kurutmaya yardımcı olan yöntemlerden biri, uygulama sırasında ince katlar atmanızdır. İnce katlar atarak ojeyi sürmeniz hem daha kısa sürede kurumasını sağlayacak hem de daha pürüzsüz bir görünümde durmasını sağlayacaktır. Oje sürdükten sonra bu kurutma yöntemlerinden herhangi birini kullanarak ojenizi kurutabilirsiniz.
Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu