Moda

Modada Kate ve Diana Stili

İngiliz kraliyet ailesinin iki kuşaktan veliaht prensesleri olan Diana ve düşes Kate Middleton isimlerini moda ile biraz olsun ilgilenen herkes duymuştur. Paparazzilerden kaçarken Paris’teki trafik kazasında 25 yıl önce ölen Prenses Diana zaten dünyada en çok resmi çekilen kadın olarak bilinirdi. Giydiği çıkardığı takip edilen bir moda ikonuydu. Fakat Diana bu işin hakkını gerçekten veriyordu.

Onun unutulmayan fotoğraflarından biri “Zarafet işte budur” başlığıyla birlikte magazin gazetelerinde yer almıştı. Fotoğraftaki Diana’nın üzerinde düz beyaz, yuvarlak yakalı ve kısa kollu, diz üstü keten bir elbise vardı sadece. Ayakkabıları da dümdüz, beyaz bir çift pabuçtu. Prenses hiçbir aksesuar veya mücevher takmamıştı. Saçları hatırladığımız gibi kısaydı ve güzelce biçimlendirilmişti. Fakat öyle bir duruşu ve gülümsemesi vardı ki fotoğrafa baktıkça bakmak istiyordunuz. Güçlü kişiliğini o gülümsemesinde Diana tamamen dışarı yansıtabilmişti. Kendi tarzını ortaya koyuyordu ve bu modanın gerçek tanımıydı.

Hazır Stillerin İkonu

Şimdiki düşes Kate de ise şüphesiz çok güzel bir kadın. Ama sanki sadece üzerine düşeni yapan bir vitrin mankeni gibi duruyor. Onun da her giydiği takip ediliyor, resmi davetlerde ayaklarının duruşu bile fotoğraflanıyor.

Son zamanlarda giydiği çiçekli elbiseler ve üzerinde mavi tonlarının denenmiş olduğu kalın palto şüphesiz çok güzeldi ve bir Türk modacısının elinden çıkmıştı. Bu husus özellikle moda dergilerinde belirtildi. Ama giydirilmiş Barbie bebekleri de böyle güzel oluyorlar şeklinde eleştiriler söz konusu oldu. Cambridge Düşesi ve geleceğin veliaht prensesi ünvanlarını taşıyan Kate kendi kişiliğini bir türlü yansıtamıyor. Belki de bu yüzden hakkında yazılanlar akla hep Diana’yı getiriyor, kıyaslamalar başlıyor.

Her şeye rağmen Avrupa modasının takipçisi kadınların yeni gözdesi Kate stili şimdiden birçok kadının tercihi oluyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu