Sağlık

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazerle ben aldırma yöntemi son yıllarda oldukça sık tercih edilen bir yöntem. Özellikle yüzde ve vücutta bulunan istenmeyen et benleri siyah noktalar ya da normal benlerden kurtulmak Bu yöntem sayesinde mümkün. Ben aldırma işlemi hakkında merak edilenleri ve yanıtlarını bu yazımızda derledik.

İnsan vücudunda birbirinden farklı sayıda ve şekillerde benler bulunabilir. Bazı insanlar da çok fazla görülen bu Ben çeşitleri bazı insanlarda ise yok denecek kadar az sayıdadır. Fakat hemen Hemen herkesin vücudunda az ya da çok sayıda mutlaka Ben vardır.

Vücutta bulunan benler bazı insanlar için seksi ya da karakteristik olarak tanımlanırken bazıları ise bunlardan çok rahatsız olur. Estetik ya da başka nedenlerden dolayı benlerden kurtulmak İsteyenler ise lazerle ben aldırma yöntemlerini tercih ediyor.

LAZERLE BEN ALDIRMA NEDİR NASIL YAPILIR?

Lazerle ben aldırma işlemi yakma mantığına göre uygulanan bir yöntemdir. Oldukça uzun süredir uygulanan Bu yöntem Aslında riskleri de olan bir işlemdir. Son derece basit olarak uygulanan lazer ile ben aldırma yöntemi son dönemlerde daha çok duyulmaya ve yaygınlaşmaya başlamıştır.

LAZER İLE BEN ALDIRMA TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Oldukça basit bir işlem olan lazer ile ben aldırma yöntemi genellikle işlemi yaptıracağınız yere girmeniz ve çıkmanız arasında sadece 2 saat bulunur. Hem hızlı hem de kolay uygulanan Bu işlem yapılmadan önce size lokal anestezi uygulanır. İşlem sırasında genel anesteziye gerek duyulmaz. Bölgesel olarak uygulanan bir işlem olduğu için sadece sınırlı uyuşturma ile tedavi gerçekleştirilebilir. Melanin adı verilen madde benleri kahverengi hale getirir. Lazer işlemi sırasında benler üzerine yakma işlemi uygulanır. Lazer işleminde oku yavaş yavaş yükseltilir ve doğruya geldikten sonra ben dokusuna zarar verilerek melanin yok edilmeye ve dokudan beni ayırmaya çalışılır. Genel olarak lazerle ben aldırma işlemi bu kadardır ve Çok uzun sürmez. Hasta en fazla 2 saat içerisinde uygulama merkezinden ayrılır ve hemen günlük hayatına devam edebilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu