Moda

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Elbiseler Nelerdir?

Kum Saati Vücut Tipine Uygun Elbiseler Nelerdir? Kum saati vücut tipine uygun elbiseler seçerek daha şık görünebilirsiniz. İnce ya da kalın birçok detayla mevsimlere hazırlanın.

Kum saati vücut tipine uygun elbiseler seçmek son derece önemlidir. Eşsiz vücut tipinize uyması gereken bir kıyafet bulmak bazen zor olabilir. Doğru kıyafeti seçerek kum saati şeklindeki bir vücudu öne çıkarmanın en iyi yollarını öğrenebilirsiniz. Tüm bilgilere sahip olduğunuzda, şeklinizi giydirmek kolaylaşır. Bir stilist gibi düşünmenize ve giymek için sabırsızlanacağınız kıyafetler yaratmanıza yardımcı olacak kıyafet önerileri, stil ipuçları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Kum Saati Figürü

Eğer aşağıdaki özelliklere sahipseniz Monica Bellucci gibi kum saati vücut sahibisiniz demektir. Kıyafet seçerken ünlü yıldızdan da ilham alabilirsiniz.

  • Omuzlarınız ve kalçalarınız yaklaşık olarak eşitse
  • Belirgin incelikte beliniz varsa
  • Vücudunuz kıvrımlıysa kum saati ya da diğer bir deyişle X tipi vücuda sahipsiniz demektir.

Bu vücut tipi olanlar çok şanslıdır. Çünkü ne giyinseler yakışır. Bu yüzden çok sayıda kıyafet kombini size yakışacaktır.

Vücut Tipinize Göre Giyinmek için 3 İpucu

Kum saati vücuda uygun kıyafet seçimi, ünlülerden ilham alınarak da yapılabilir. Bu yüzden hızlı seçimler için bu isimlerin giydiklerini örnek alabilirsiniz. Onun dışındaki bu 3 hususu göz önünde bulundurmayı deneyin!

Denge: Vücut şekliniz neredeyse tamamen kemik yapınıza bağlıdır, kilonuza değil. Omuzlarınızı, büstünüzü, belinizi ve kalçalarınızı dengelemek için kıyafetinizi kullanın.

Çizgileri Kullanın: Gözün gitmesini istediğiniz yere odaklamak için çizgileri kullanın. Vücudunuzun en sevdiğiniz kısımlarını eğriler oluşturmanıza, uzatmanıza veya vurgulamanıza yardımcı olabilirler.

Doğru Renkleri Seçin: Düz siyah veya lacivertten çok desenlere ve açık, parlak renklere uzanan renkleri doğru bir şekilde seçmeniz önemlidir. Hatalı renkler şekil bozuklukları yaratacak desenler kesinlikle uzak durmanız gereken detaylar arasındadır.

Nasıl Giyinmelisiniz?

Kum saati şeklindeki vücut için giyim seçenekleri oldukça fazladır. Çünkü neredeyse her kıyafet size yakışacaktır. Göbeğiniz olsa bile belinizin inceliği ve kalçalarınız ve omuzlarınız arasındaki uyum kıyafetlerin size yakışmasını sağlayacaktır. Bu yüzden doğru parçaları seçemem endişesi en az olan vücut tipine sahip olduğunuzu unutmayın!

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu