Güzellik

Kıyafet Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Kıyafet seçerken nelere dikkat etmeli sorusu özellikle yeni kıyafet alacaklar ve seçim yapmakta zorlananlar için ideal seçenekler sunabilir. Yani alışveriş yapmadan önce ve doğru kıyafeti bulmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini bilerek daha stil sahibi görüntü verebilirsiniz. Tabi bu stilin kendinizi de yansıtması gerekir.

Fiziksel Özellikler Dikkate Alınmalı

Kilolu kadınlar için V yaka kıyafetler daha ince görüntü vermenizi sağlayabilir. Aşırı zayıf kişiler için de bisiklet yaka kullanımı olabilir. Erkeklerde de aynı kural geçerlidir. Gömlek kullanırken yaka bölümünü V açık kalacak şekilde kullanabilir, kazaklarda bu şekilde seçim yapabilirsiniz.  Yani sizin sevmediğiniz bölümlerinizi kıyafetlerle farklı göstermek mümkündür.  Bunun dışında bedeninize uymayan kıyafetleri giymemeniz de gerekmektedir.

Kumaş Özeliklerine Dikkat Edin

Yaz aylarında bazı kumaşların kullanımı çok zor olabilir. Örneğin saten kıyafetler çok kolay terletir ve teri de belli eder, emmez. Bu nedenle pamuklu, keten kıyafetler önem kazanır. Kış aylarında da saten giymek kullanım açısından zorluk yaratabilir.  Bunun yerine kalın kumaştan kıyafetler giymek gerekir. Kadife gibi kumaşlarda kullanım olabilir.

Kombin Yaparak Kıyafet Alın

Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekenler içinde farklı kombinler için uygun kıyafetler almak önemli bir diğer maddedir. Yani birden fazla kıyafetle birlikte kullanabileceğiniz seçimler yapabilirsiniz. Örneğin etek seçerken siyah etek satın almak üzerinde birçok bluzla kullanmanızı sağlayabilir. Bu da iş hayatı için pratik olur. Pantolonda da aynı şekilde renk seçerken farklı renklerle uyum sağlayan kıyafetler yönelmek avantaj sağlar. Bu kuralı özel yerler için alınan kıyafetlerde kullanmayabilirsiniz.

İndirim Zamanlarını Bekleyin

Kıyafet seçerken internetten araştırma yapın ve indirime giren yerlerden alışveriş yapın. Özellikle sezon sonlarına doğru sezon içi fiyatların yarısı fiyatına alışveriş yapabilirsiniz. Bu da daha fazla seçim yapabilmenizi sağlar. Üstelik karşı alışveriş olur.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu