Yaşam

Kişi Kendini Nasıl Motive Eder?

Motivasyon Nasıl Kazanılır? Kişi kendini Nasıl motive Eder?

Başarı insanların verdikleri mücadelelerin karşılığıdır. Alın teridir. Hiçbir insan hiçbir şey yapmadan başarılı olamaz. Hiçbir şey yapmadan sadece hayaller kurulur. Onlarda uygulamadan hayal olarak kalır. Peki bir insan korkularını nasıl yenebilir, bunları yenmek için ne yapmalıdır?

Birincisi hayatta tüm her şeyi herkes yapabilir. Sadece fark birileri az zamanda başarılı olurken birileri uğraşlar sonunda başarılı olurlar. Herkesin algı seviyesi bir değildir. Bazı insanlarda yüksek bazı insanlarda düşüktür. Yüksek insan insanlar az çalışmayla başarılı olurlar. Onların çok problemleri yoktur. Problem algı seviyesi düşük insanların çok çalışmaları gerekirken bunu yapmayıp sıkılıp çalışmayı bırakmalarıdır. Bu insanlar öncelikle hedefe odaklanmalıdırlar. Başardıklarında alacakları karşılığı düşünmelidirler. Orda ki başarmanın vereceği mutluluğu hissetmeliler. Bunlar sayesinde çalışmaktan usanmazlar.

Kişi özgüveni kendi kendine oluşturabilir. Bunun için çok farklı olmaya gerek yoktur. Yapması geren ilk şey kafasında bir insan yapabiliyorsa bende yapabilirim cümlesini kalbine ve beynine yerleştirmektir. Sonrada o yapamadığını sandığı işi önce parçalara ayırarak planlı bir şekilde yapmaya başlamalıdır. Başlamak bir işin yatırışını bitirmek demektir. Başlanmayan hiçbir işin bitme olasılığı yoktur. Özgüveni düşük insanlardan en büyük sıkıntısı budur bir işe başlayamamak. Yapılacak iyi bir planla her iş yapılabilir. Tabi ki hayatta olumsuzluklar sıkıntılar olacaktır. Ama unutulmamalıdır ki engeller sadece ortadan kaldırılıncaya kadar engeldirler.  Sabreden insanın karşısında hiçbir engel duramaz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu