Moda

Kısa Boylu Olanlar İçin Gelinlik Önerileri

Gelinlik modası takip edildiğinde her yıl farklı modellerin çıktığı görülmektedir. Bunlar içerisinde kısa boylu olanlar için gelinlik önerileri ve modelleri dikkat çekmektedir.

Kısa boylu olan gelin adayları için gelinlik seçimi özen ve titizlik istemektedir. Bu kapsamda ilk olarak kısa boylu olanlar için gelinlik önerileri incelenmeli ve bu önerilere göre karar verilmelidir. Buna göre kısa boylu gelin adayları için en uygun modellerden biri yaka kısmı v yaka, prenses, havuz ya da straplez olan gelinliklerdir. Bu tarz gelinlikler boyun kısmını daha uzun göstereceğinden boy kısalığına olan dikkati dağıtmaktadır. Böylece gelinlik ile daha zarif bir görüntü elde edilmektedir.

Kısa Boylular İçin Gelinlik Önerileri

Kısa boylu kadınlar için gelinlik seçimi önem taşımaktadır. Gelinlik seçerken etek kısmına özen gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle kabarık etekli modellerden kaçınmak kısa boylu gelin adayları için avantaj sağlamaktadır. Bunun yerine a şeklinde ya da bel kısmında çan şeklinde açılan gelinlikler kısa boylular için daha uygun olmaktadır. Deniz kızı ve balık modelleri de boyun normalden daha kısa görünmesine sebep olmaktadır. Bu tarz modeller genellikle uzun boylu kadınlar tarafından tercih edilmelidir.

Kısa Boylu Gelin Adayları İçin Gelinlik Önerileri

Kısa boylu gelin adayları için gelinlik seçilirken genellikle boyu daha uzun göstermek adına çok yüksek topuklu ayakkabılar seçilmektedir. Ancak bu pek de doğru bir davranış değildir. Bunun yerine ayağın içinde rahat hareket edebileceği dolgu topuklu ya da platformlu ayakkabılar seçilebilir. Hatta imkan varsa ayakkabıları özel olarak yaptırmak da bu bakımdan avantaj sağlamaktadır. Böylece gelinlik gelin adayı tarafından hem daha güzel taşınmakta hem de kısa boylu görüntü yerine daha zarif ve ince bir görünüme sahip olunmaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu