Sağlık

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Son!

 

Kaş ve Kirpik Dökülmesine Son!

 

Bu zamanlarda çoğu insanın sıkıntısı haline gelmiş olan kaş ve kirpik dökülmeleri, kaş derisinde pullanma, kızarıklık ve kirpik diplerinde yanma. Bu sorunların çoğu vitamin eksikliği, mevsimsel geçişler, çok sıcak havalar veya çok soğuk havalardan meydana gelmektedir. Kirpik diplerimiz ve kaslarımız derimizden hava alan, güneşteki vitaminler ile genellikle gürleşen daha sağlıklı hale gelen tüylerimizdir.

Suyun Isısı Cildimizi Yakından Etkiliyor!

Yüzümüzü ılık suyla yıkamalıyız. Çok sıcak veya çok soğuk su hem cildimize hem de kaş ve kirpiklerimize aşırı derecede zarar verir. Ayrıca kirpik dökülmelerine neden olmaktadır. Aynı kural saç derimiz içinde geçerlidir. Özellikle duşta suyu ılık tutmalıyız ki bu tür problemlere davetiye çıkarmasınlar.  Şimdi sizlere kaş ve kirpik dökülmelerinden nasıl korunacağınızı anlatacağım.

Özel Tarif İle Kaş ve Kirpik Bakımı!

Kaş ve kirpik bakımı: Eğer dökülen veya seyrek kaşlarınız var ise kaş ve kirpiklerinize her evde bulunan birkaç yağ ve masaj ile tekrar eski gür ve dolgun haline kavuşturabilirsiniz.

Kullanacağımız yağlar ise şu şekildedir:

  • Badem Yağı
  • Biberiye yağı
  • Sarı kantaron yağı
  • Susam yağı
  • Zeytinyağı

 

Bu yağları bir kapta karıştırarak bir kaş fırçası veya bir pamuklu kürdan yardımı ile kaşlarınıza ve kirpik diplerinize sürebilirsiniz. Aynı zamanda kaş ve kirpik diplerinize hafif hareketler ile yüzük parmağınızla masaj yapar halde oval çizerek veya hafif vurma hareketleri ile kirpik diplerinizdeki kılcal kan damarlarına uyarı göndererek orada kan dolaşımını hızlandırmayı sağlarsınız. Bu sayede kirpikleriniz daha sağlıklı ve daha hızlı uzamasını sağlamış olacaksınız. Bu yöntemi haftada bir kez yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca günde iki kere olmak üzere sabah ve akşam olarak uygulayınız.

 

 

 

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu