Moda

Kalın Kaş Modası Herkesi Sardı

Son günlerde her gördüğümüz kadının kalın kaşları ve dolgulu dudakları tek tip güzellik olgusunu yeniden gündeme getirdi.

Kalın kaşlar daha genç bir görünüme neden olurken, birçok kişi kaş stilini değiştirerek bambaşka bir ifadeye kavuşuyor. Birçok erkeğe göre bu durum itici görünürken bazıları bu durumu çekici olarak algılıyor. Ancak yapay görünüm ne olursa olsun düzelmiyor.
Kalın kaş stilinde genelde ünlü isimlere özenen birçok kadın başarısız sonuçlarla ortalıkta gezinip duruyor. Bu da sağlıksız bir görünüme neden oluyor. Özellikle kaş stilini iyi biçimde yaptıramayan adaylar yapay görüntüler nedeniyle kötü bir görünüme ulaşıyorlar. Kıl tekniğinin uygulanması bile birçok kişinin başarısız sonuçlarla gezinmesini engellemiyor.

Neden Başarısız Olunuyor?

Bazı kişilere kalın kaş yakışmıyor. Özellikle hiç kaşı olmayan kişiler birdenbire kalın ve gür kaşlarla karşımıza çıktıklarında itici görünebiliyorlar. Saç rengi açık olanların tercih ettiği açık renk kaş boyaları zaman geçtikçe daha yapay bir renge ulaşırken, esmerler için de çok koyu ve kalın kaşlar görünümü olumsuz etkiliyor.

Makyaj uygulamalarında başarılı sonuçların ortaya çıkması için ihtiyacınız olan birçok makyaj stilini öğrenmeniz, kaşlarınızı “doğal” bir biçimde boyamanız gerekir. Nitekim kaş ekimi tercih ederek daha normal görünümlere ulaşmanız mümkün olabilir.

Kaş Kalınlaştırma Teknikleri

Kalıcı ya da geçici dövmeler, kaş farları, kaş maskaraları ya da kıl tekniği ile kaş boyama gibi kaş makyajı uygulamarı kaşların görünümünün muntazam olmasını sağlayabiliyor. Bu durumda düzetilmesi gereken temel problem kişiye kalın kaşların yakışıp yakışmayacağının belirlenmesidir. Bir diğer husus da kaş boyama tekniği için tercih edilen yöntemlerde kullanılan boya renklerinin başarısız seçimi oluyor.

Uygulamanın çok başarılı olduğu sonuçlar da var ama genelde başarısız sonuçlar söz konusu oluyor.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu