Yaşam

KADIN ŞİDDETİ

KADIN ŞİDDETİ

 

Şiddet! Evet şiddet kelimesi artık kulağa yabancı gelmeyen aşina olduğumuz bir kelime. Artık tepkiler sıradan, alışılmış. Cinayet haberlerini artık normal haberler gibi okuyabiliyorsak ciddi sorun var demektir.

Giderek çağdaşlaşan, modernleşen ülkemizde genç bir kız sadece toplu taşıma aracına bindiği için tecavüze uğrayıp öldürülüyorsa; kusura bakmayın kimse bu ülkede kadın erkek eşitliğinden bahsedemez. Kadın annedir, kadın kardeştir, kadın sevgilidir, eştir ama asla cinsel bir obje değildir. Anne babasının kıyamadığı yavruları bir mahalle serserisi tarafından bilekleri kesilip yakılarak öldürülsün sonra 13 yıl ceza alsın… Böyle adalet olmaz olamaz! Bu sadece özge can cinayeti… Bununla birlikte yılda ortalama 300 kadın öldürülüyor. Katiller çoğu zaman eski eş, baba, erkek kardeş… Erkek egemen bir toplumda kadın maalesef yaşama hakkı bile tanınmayan bir varlık olarak görülüyor. Bununla beraber katilleri yetiştiren de kadınlardır. Bu kadınlarda oğlu eve geç geldiğinde erkektir gezer diyen, karnı acıktığı zaman yemeğini önüne getiren, çayını getiren anneler. Annelerimizin ‘’erkektir yapar’’ sözü erkeğe kendini farklı hissettirip her şeyi yapabileceğini anlamasına yol açmaktadır.

 

Her kadın çok değerlidir. Önce kadının Allah’ın emaneti olduğunu bilerek yaşamalıyız. Kadın ne erkeğin hizmetçisi, ne de erkeği tatmin edici cinsel objedir. Her şey den önce bir insandır. Kirli elleriniz çekin artık kadınlardan…….

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu