Sağlık

Kadın Kabinin Kırılgan Olmasının Nedenleri?

Kadınlar ve erkekler tarafından kadın kalbinin kırılgan yapısı bilinen bir gerçektir. Kadınların duygusal olması ya da unutmaması bu kırılganlığı arttırmada etki eder.

Kadın Kalbi Erkeklere Göre Daha Kırılgan

Bilinen bir gerçek olan kadın hassasiyeti konusunda uzmanlar kadın kalbinin kırılgan olmasının nedenleri ile ilgili araştırma yapar. Kadınlar erkeklere göre çok daha hassas bir yapıdadır. Bu nedenle de pek çok erkeğin şikâyet ettiği konuların başında kadınların bu kırılgan yapısı gelir.

Kadınların kalbinin bu kadar kırılgan olması uzmanları da harekete geçirmiştir. Pek çok uzman kadınların hassasiyetinin nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışır. Kadınları ve erkekleri inceleyerek temel farkı ortaya koymaya çalışırlar.

Kadınlar Ayrıntıya Daha Fazla Önem Verir

Kadın kalbinin daha kırılgan olmasının temel nedeni; ayrıntıya fazla önem vermesidir. Erkekler bir olaya yaklaşırken sadece basit birkaç temel nokta çerçevesinde düşünür. Oysa kadınlar olayın tüm ayrıntılarını masaya yatırır. Bu durum da kadınların kalbinin kırılgan olması nedenleri arasında yerini alır.

Kadınların kırıldığı bir olayın nedenini çoğu zaman erkekler anlayamaz. Bunun temel nedeni de erkeklerin kadınlar kadar ayrıntı düşünememesidir. Ayrıntılı düşünen kadınlar ise bunun sonucu olarak hassaslaşmaya başlar.

Kadınlar Yaşanılan Olayları Unutmaz

Kadınların olayları unutmaması onların kalbinin daha fazla kırılmasına neden olur. Çünkü yaşanılan bir olayı tüm ayrıntıları ile hatırlar. Oradaki kırgınlığı devam ederken ortaya yeni bir olay daha çıkması daha fazla kalp kırgınlığı yaşamasına neden olur. Ancak erkekler olayları kadınlar gibi hatırlamaz. Kısa sürede unutur. Kısa sürede unutması ise kadınların hassasiyetini anlamamasına sebep olur. Kadınların unutmamasına ek olarak duygusal yaşam alanlarının erkeklere göre daha geniş olması da kadın kalbinin kırılgan olması nedenleri arasında yerini alır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu