Moda

İç Çamaşırı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir

İç giyim modası beraberinde tercih yapmayı zorlaştırıyor. Ancak bazı detaylara önem vererek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Amacınızı Belirleyin

İç çamaşırı alırken dikkat edilmesi gereken bir detay, çamaşırdan ne beklediğinizi belirlemenizdir. Örneğin bazıları rahat edecekleri sade ürünler almak isterken bazıları gösterişli olan fantezi ürünlere yönelebilir. Bazen her ikisinden de alınabilir.  Doğru çamaşır seçmek ruh halinizi de iyileştirecektir.

Pamuk Ve Sentetik Kumaş

Pamuk ve sentetik kumaştan üretilen iç çamaşırı en sağlıklı  ürünlerdir. Derinizin nefes almaya devam etmesi için bu önemlidir. bu şekilde tahrişin de önüne geçersiniz. Naylon içeriği çok olan çamaşırlarda mantar riski artmaktadır. Özellikle de yaz dönemlerinde çok terlendiği için bunun emilmemesi, mantara zemin yaratır.

Spor Yaparken Hareket Özgürlüğü

Hareket bol olduğundan sporcular için iç giyim ürünleri  önemli bir konudur. Özellikle kadınlarda göğüslerin engel teşkil etmemesi için sporcu sütyenleri kullanılabilir.  Böylece teriniz de daha iyi şekilde emilir, spor yaparken hareket özgürlüğü olur.

 Beden Ölçülerini İyi Bilmek

İç çamaşırı seçerken beden ölçülerinizi  iyi bilerek hareket etmeniz gerekir. Küçük göğüslere büyük sütyen almak, boşluk ve orantısız görüntü meydana getirir. Çok küçük alınırsa da dşarı taşar, sıkar ve rahatsız bir his verir. Göğüs sağlığı için de iyi değildir.

Dolgun Göğüs Görünümü İçin

Göğüslerinizin daha dik ve dolgun görünmesi için destekli ürünler, balkon sütyen seçilebilir.  Eğer elbie altına sütyen giyilecekse ve dikiş izi olmamasını istiyorsanız dikişsiz çamaşır almanız gerekir. Kilot seçiminde de pantolon altında  dikiş belli olmaması için buna yönelik ürünler vardır.

 Seksi Görünmek İçin

Özel geceler için iç çamaşırı seçimi seksi modeller kategorisinden yapılabilir.  Hem alt bölüm hem de sütyende, fantezi elbiselerde, jartiyer gibi modeller arasından seçim olabilir. Ürünler beden ölçülerine uymalıdır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu