Gebelik

Hamilelik ve Doğum Sonrasında Bozulan Vücut Nasıl Toparlanır

Hamilelik ve Doğum Sonrası
    Dünyalar güzeli bir bebeği dünyaya getirmiş olmak, onunla ilgilenmek, sevgi ile büyütmek, her kadının hayalidir.
    Anneler gebelikte ve doğumdan sonra vücut hatlarındaki bozulmalardan dolayı kaygı yaşamaya başlarlar, kaygının nedeni eski hatlarıma kavuşabilir miyimdir.
 Bebeğinizi emziriyorsanız, sezeryanla doğum yaptıysanız ve ikinci bir bebek düşünceniz varsa, yakın dönemde estetik düşünseniz de ameliyat olamıyorsunuz.
Eskisi gibi fit olamıyorum diye de kaygılanmanıza gerek yok,
Sizlerle evde vücut hatlarınızı nasıl toparlayacağınızı paylaşalım
    Öncelikle anne doğumdan sonraki dönemde kendisini strese sokacak kiloları düşünerek, hamilelikte bebek gelişiminin normal olması halinde doktoruna sorarak fazla kilo almamalıdır, normali 12-13 kilodur, hamilelikte çatlaklara karşı deriyi nemli tutun zeytin yağı veya badem yağı kullanın, derinin esnek olması halinde çatlaklar oluşmayacak dolayısıyla doğumdan sonra da canınız sıkılmayacaktır.
    Doğumdan hemen sonra bebeğiniz emdiği için asla diyet yapmamanız lazım
Bunun yerine vücudu toparlamaya başlamak için göbek, kalça, omuz ve kollardaki kaslara sıkı bir görünüm kazandırmak için egzersiz yapın, bir iki gün yaptıktan sonra olmuyor diye bırakmayın, egzersiziniz düzenli olmalı, herseyi kararınca yemelisiniz, günde dokuz, on bardak su tüketin.          Bebeğinizden sonra yoğun bir tempoya gireceğiniz için yapacağınız egzersizlerle ve bebeğinizin sizi emmesi ile de altı yedi ay sonra vücudunuz toparlanmaya eski haline yavaş yavaş dönmeye başlayacaktır. Siz bebeğinize kavuşmanın ve anneliğin verdiği hazzı yaşayın, burada vermiş olduğumuz önerilerle inanın zamanla kilolarınızdan eser kalmayacak.
    Eğer kendinizi hala kötü hissediyorsanız saçlarınızı kestirerek, boyatarak, cildinize daha
sık bakım yaptırarak psikolojik olarak da rahatlayabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu