Gebelik

Hamile Kalmanın 5 Yolu

Evlendikten bir süre sonra çiftler bebek sahibi olmak isterler ama bu durum bazen istenmeden gerçekleştiği gibi bazen de çok çaba harcandığı halde olmaz. Bu yüzden pek çok çift doktora başvurmakta ve çocuk sahibi olmak için tedavilere başlamaktadır. Çiftler doktora başvurmadan önce kendilerine düşen sorumlulukları da yerine getirmelidirler. Özellikle bayanların hamile kalmak için yapacakları basit ama etkili yöntemler vardır.

Hamile Kalmanın 5 Yolu
Hamile Kalmanın 5 Yolu

Hamile kalmak için bayanların uygulayacakları pek çok yol vardır. Bunların başında çiftlerin düzenli olarak sevişmeleri gelmektedir. Bu yöntem basit ve etkisiz gibi görünse de aslında en etkili yöntemlerden biridir. Çünkü düzenli seks hayatı yumurtlama döneminizde spermler ile yumurtanızı bir araya getirme şansınızı yükseltecek. Bunun yanı sıra kafeini kesmeniz de hamile kalmanıza daha çok yardımcı olacak.

Bayanların en büyük takıntılarından biri olan diyette hamile kalma şansını yarıya düşürüyor. Çünkü bayanlar kilo alımını düşürdüklerinde üreme hormonlarının da aynı şekilde düşmelerine neden oluyorlar. Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa bu durumda hamile olmanızı etkiliyor olabilir. Doktorunuza başvurarak hangi ilaçların sizi etkilediğini öğrenebilirsiniz.

Hamile Kalmanın 5 Yolu
Hamile Kalmanın 5 Yolu

Hamile Kalamamanın En Büyük Nedeni

Evlilikte en büyük sorun olan bebek sahibi olamamanın en büyük nedeni aşırı alkol ve sigara kullanımıdır. Hamile kalmak isteyen kadınların ve baba olmak isteyen erkeklerin kesinlikle sigara ve alkol kullanımını azaltmaları gerekmektedir. Çünkü sigara erkeklerin sperm sayısını yarıya düşürmekte ve cinsel iktidarsızlığa neden olmaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu