Yaşam

Gençlik Aşısı Hakkında Bilgiler

 

Gençlik Aşısı Hakkında Bilgiler

Hepimizin bir gün bulunur diye umduğumuz gençlik aşısı nihayet bulundu. Tabi ki bu uygulama cilt için bir uygulama. Daha genç ve parlak bir cilt için artık gençlik aşısı yaptırabilirsiniz. 2003 yılından bu yana uygulanmaya başlanan ve yaygın şekilde artık hemen hemen her yerde uzman doktorlar tarafından yapılabilmekte.

Gençlik aşısı içeriği nedir? IAL sistemi ne ifade ediyor?

Gençlik aşısının içeriğinde 0 saf hyalüronik asit bulunuyor.  Bu madde Anti Aging özelliği taşıyan efsanevi bir madde. IAL sistemi ise bu asidin üç kez cilde uygulanması ile gençleşme sağlanmasını sağlayan bir sistem. Yapılan aşılar küçük dozlarda oluyor ve ciltte etkisi ikinci günden itibaren görülmeye başlıyor.

Gençlik aşısı ciltte nasıl etkiler yaratıyor?

Hyalüronik asit aslında cildimizde bulunan ve en önemli yapı taşlarından biridir. Özellikle cilde canlılık, nem, renk tonu ve parlaklık veren bu maddedir. 30’lu yaşlardan itibaren bu asit cildimizde azalmaya başlar. Bazı kötü şartlarında olması ile ciddi oranda azalır. İşte saf olarak üretilmesinin ardından olayın boyutu değişmiş oldu. Bu şekilde de bir devrimin başladı ve uzman doktorların uygulayabileceği bir şekle dönüştürülerek gençlik aşısı uygulanmış oldu. Aşının yapıldığı ilk dozdan iki gün sonra etkisini göstermeye başlayan aşı ciltte parlaklık, gerginlik, canlılık olarak yansıyor. İlerleyen günlerde ve her dozun kullanımının ardından cilt kırışıklarında ciddi oranda azalma olmasına yardımcı oluyor. Bu şekilde IAL sistemi ile cilt daha nemli, esnek ve canlı oluyor. Bu asidin en büyük özelliği ise 0 saf olmasından kaynaklanıyor. Aşının uygulanması ise 0- 15 – 21. günlerde yapılıyor.

Nasıl cilt tiplerine ve hangi yaş gruplarına uygulanır?

Özellikle zarar görmüş ciltler için uygun olan bu aşı, alkol, sigara, güneş ve solaryum lekeleri gibi ciddi zarar görmüş ciltlere uygulanabilmekte. Gençlik aşısı uygulaması olan AIL sistemi 20 yaşından itibaren kullanılabilir. Özellikle 35- 40 yaşından itibaren oluşan kırışıkların giderilmesinde etkilidir.

Hangi bölgelerde uygulanabiliyor?

Gençlik aşısı özellikle rahatsız edici kırışıklıkların olduğu dekolte, yüz ve boyun bölgelerinde rahatlıkla uygulanabiliyor. Ancak uygulamanın mutlaka uzman bir doktor tarafından yapılması gerekiyor. Aksi halde ciddi sorunların yaşanabileceği bilinmektedir.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu