Gebelik

Gebelikte Kuru Yemiş Tüketimi

Sağlıklı yaşam için sağlıklı besinlerin tüketimi her zaman önemlidir. Normal bir insanın günlük olarak belli miktarda kuruyemiş tüketmesi gerekmektedir. Bununla beraber fındık, fıstık, ceviz ya da benzeri kuruyemiş çeşitlerinden herhangi bir ya da birkaçının günlük bir avuç kadar tüketilmesi gerektiği gibi gebelikte de bu önemlidir.

Gebelikte Kuru Yemiş Tüketimi
Gebelikte Kuru Yemiş Tüketimi

Anne adayı olacak hamile bireyin genel olarak gebelikte kuruyemişin faydaları konusunda yararlanması adına tüketmesi gerekir. Normal bir kişinin günlük olarak bir avuç kadar tüketmesi gerektiği kadar aynı şekilde gebelik döneminde ki bir anne adayının da kuruyemişten faydalanarak yararlarını görmesi kesindir.

Kuruyemiş tüketen bir anne adayı, bebeğinin gelişimi konusunda çok iyi ve sağlıklı bir besin tüketmiş olur. Tüketilmesi istenen bu kuruyemiş, bir alışkanlık aline getirilmeli ve normal insanlara göre mümkünse daha fazla tüketilerek bebeğin gelişiminde katkı da bulunulması istenir.

Sağlık yönünden etkili olan selenyum, E vitamini ve doymamış yağ asitleri, kuruyemişin içerisinde bulunan besinlerdir. Bu yönden de faydalı olan bu kuruyemişten yararlanarak gebelik döneminde bebeğinize yararı olması adına tüketebilir, dengeli miktarda alarak siz de bebeğiniz için sağlıklı besin tüketimi yapmış olabilirsiniz.

Gebelikte Kuru Yemiş Tüketimi
Gebelikte Kuru Yemiş Tüketimi

Gebelikte her gün 25 gram kuruyemiş şart

Gebelikte kuruyemişin faydaları açısından günlük 25 gram kuruyemiş tüketilmesi, bebeğinizin gelişiminde gerçekten çok fayda sağlar. Hem siz hem de bebeğinizin faydalanması adına belli miktarda kuruyemiş tüketilmesi ile beraber gerçekten yararlarından faydalanabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki, fazla kuruyemiş tüketildiğinde kilo alacağınız için bu oranı hesaplamalı ve dengeli bir şekilde beslenmelisiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kesinlikle gerçekten çok önemli gebelikte tüketilen ürünler.Ben ikinci bebeğime hamileyim şuan ilkinde bu kadar bilinçli olamadık ama bu sefer fazlaca bir araştırma içindeyim.Özellikle kuruyemişin baya faydası varmış.Aslında zaten yazıda dedikleri gibi günlük yaşamda da kuruyemiş tüketimi önemli bir durum.İnsan sağlığı için tükettiğimiz ürünler hamileyken 2 katına çıkıyor ve daha fazla dikkat etmemiz gerek.Bütün anne adaylarına güzel bi tavsiye olur umarım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu