Gebelik

Gebelikte Cinsel Yaşam

Hamilelikte cinsel yaşam konusunda çiftler pek çok akıl karışıklığı yaşar. Bu noktada çiftler doğru bilgilendirilmelidir.

Hamilelerde Cinsel Yaşam Nasıl Olmalıdır?

Çiftler için hamilelik döneminde cinsel yaşamın nasıl olacağı oldukça merak edilir. Bu konuda pek çok çift akıl karışıklığı yaşar. Hatta yanlış bilgiler ile de cinsel hayattan uzak durmaya çalışır.

Hamile kadınlar ve partnerleri genellikle cinsel yaşamın bebeğe zarar vereceğini düşünürler. Bu noktada da hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren cinsel ilişkiye ara verirler. Ancak bu son derece yanlış bir inanıştır. Çiftlerin ilişkiye ara vermelerini gerektiren bir durum söz konusu değildir.

Hamileler cinsel ilişkiye devam edebilir. Çünkü bebekler kalın bir zar ile kaplıdır. Zar ile kaplı yapısı da cinsel ilişkiden etkilenmemelerini ortaya çıkarır. Çiftlerin bu süreçte ilişkilerine devam etmeleri sürecin daha kolay geçmesi noktasında da önemlidir.

Hamilelikte Kadınların Cinsel Yaşamı

Cinsel yaşamın hiçbir sorun olmaması hamilelikte kadınları ve erkekleri rahatlatan bir durum oluşturur. Ancak kimi zaman hamile kadınlar cinsel isteksizlik yaşar. Gebelikte cinsel yaşam her zaman aynı çizgide devam etmez. Kadınlar kimi zaman son derece istekli iken kimi zaman cinsel ilişkiye girmeyi istemezler. Bu nedenle de kadınların istedikleri duruma bağlı olarak cinsel hayatını ilerletmesi tavsiye edilir.

Kadınların cinsel ilişkiden uzak durmasının bir diğer nedeni de aşırı kilo almaları ve rahat hareket edememesidir. Kadınlar hamile iken rahat hareket edemezler. Bu durum da cinsel ilişkiden uzak durmalarına neden olur. Ayrıca kadınlardaki cinsel isteksizlik kiloları sebebi ile de artar. Beğenilmeme ve istenilmeme korkusu yaşayan kadınların gittikçe cinsel ilişkiden uzaklaşması söz konusu olur. Ancak doktorların aksi bir ifadede bulunmaması durumunda hamileliğinin son haftasına kadar cinsel ilişki devam edebilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu