Ekonomi

En Uygun Konut Kredi Oranları

En uygun konut kredi oranlarıyla ve düşük peşinatlarla ev sahibi olma veya evinizi yenileme şansını yakalayabilirsiniz.

Ev almaya karar vermiş kişiler için bankalardan kredi çıkarmak oldukça kolay bir işlem haline geldi. Uzun yıllara bölünün kredi taksitleri ile sanki kira öder gibi ev almak mümkün. Kredi çekerken en uygun konut kredi oranları hakkında bilgi sahibi olmak ve çalışacağın bankanın faiz oranlarını iyi bilmek önemlidir. Günümüz çağında internette bankaları karşılaştıran kredilerinizi sizler yerine hesaplayan siteler bulunmaktadır. Bu siteler yardımı ile kolayca hangi bankanın sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Kredi Taksitleri

Bazı bankalar almak istediğiniz evin yüzde seksenine kadar kredi çekmenize olanak sağlar. Birikmiş paranız az olsa da, ufak bütçelerle ev almaya imkan sağlar. 240 aya kadar taksit imkanı sunana bankalar ile çalışmanız durumunda aylık taksit tutarlarınız bütçenizi sarsmayacak düzeyde olur.

Kredi Oranları

Kısa vadelerde ödeme tahahhütü durumunda kredi oranları %0,9 civarında olabilir. Fakat taksit sayısını 60 ay ve üzerine çıkardığınızda genellikle %1 üzerine çıkmaktadır. İyi bir araştırma ile bazı bankaların belli dönemlerde %0,88 gibi oranlarla uzun vadeli konut kredisi verdiğini yakalayabilirsiniz. Vade tarihiniz kredi oranını çoğunlukla etkilese de, yakalayacağınız bazı fırsatlar ile uzun dönem ve düşük faiz oranları ile karşılaşmak mümkündür.

Düşük Kredi Oranıyla Kredi Yapılandırma

Eğer yüksek kredi oranıyla bir ev satın aldıysanız, ardından kredi oranlarında düşme görüldüyse bazı bankalar kredinizi yapılandırıp düşük faiz oranına geçmenize izin verebiliyor. Kredi yapılandırma ve düşük faiz oranı kullanmak için bu imkanı takip etmeniz ve uygun zamanda bankanıza başvuru yapmanız gerekmektedir. Faiz oranında ufak bir değişiklik sizi yüklü miktarları ödeme yükümlülüğünden kurtaracaktır. Aylık kredileriniz azalacak ve daha rahat ödeme imkanı elde edebileceksiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu