Dekorasyon

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Geçmiş yıllarda İngilizler ve Fransızlar olmak üzere birçok ülkede duvarlara renkli tabakları asma modası vardı. 2015 sezonunda Türkiye’deki yazlık evlerde de renkli tabaklar sıklıkla duvarlara asılmaya başladı. Bu tabakları birçok firmadan alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz.

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Bakır Tabaklarda Dekupaj

Bakır, kalay ve krom tabaklar bulup bu tabaklara istediğiniz dekupaj resmini yapabilirsiniz. Üstelik ailenizin resmini de bu tabaklara dekupaj yapabilirsiniz.

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Tabak Rafları

Tabaklarınızı koymak için tabak rafları da alabilirsiniz. Tabak raflarına daha çok düz renkli ya da kendiliğinden desenleri koyup desenli ve daha süslü olan tabaklarınızı ise duvarlara asarsanız daha iyi olur.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Farklı Boyut ve Renklerde Tabaklar

Duvarlara asacağız tabakların hepsinin aynı olmasına lüzum yok. Aksine farklı renk ve boyutlarda tabaklar kullandığınızda daha güzel durur. Zıt renkleri kullanabileceğiniz gibi zıt renkleri kullanarak da uyum sağlayabilirsiniz.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Retro Desenli Tabaklar

Retro desenler kıyafetten dekorasyona kadar birçok sektörde modadır. Retro desenli tabaklardan satın alarak evinize hoş bir hava katabilirsiniz. Tabak boyama sanatı ile siz de bu desenleri elde edebilirsiniz.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Değişik Yazılar İçeren Tabaklar

Tabaklara porselen yazı kalemlerinden satın alıp yazılar yazabilirsiniz. Çeşitli dillerden kelimeler yazabileceğiz gibi türkçe kelimeler de yazabilirsiniz. Üstelik sevdiklerinize de bu tabaklar ile hoş süpriz yapmış olursunuz. Sevgilinizin doğum gününde ona tabağın içine yazı yazıp ya da şekiller yapıp hediye verebilirsiniz. Ya da yakın bir arkadaşınıza ya da akrabanıza kendi tasarımınız ile yazdığınız bu tabaklardan hediye edebilirsiniz.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Kendiliğinden Desenli Tabaklar

Kenarları kendiliğinden desenli olan beyaz tabakları mağazalardan ya da internetten alarak süsleyerek ya da süslemeden duvarlarınıza asabilirisiniz.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

Dekupaj Desenli Tabaklar

Beyaz desensiz tabakların içine istediğiniz deseni kağıt ya da peçete ile dekupaj yaparak evinizin duvarına asabilirsiniz.

 

DUVARLARDA RENKLİ TABAKLAR

 

 

Çiçek Desenli Tabaklar

Çiçek desenleri son yıllarda oldukça moda. Kıyafet modasında da oldukça tercih edilen çiçek desenlerini tabaklarda da kullanabilirsiniz. Üstelik çiçek desenli tabakları mağazalarda, pazarlarda ve birçok yerde kolaylıkla bulabilmeniz mümkündür. Çiçek desenlerini kendiniz de tabaklara dekupaj yapabilirsiniz. Bu tabakları oturma odanızda koltuğunuzun arkasına asabileceğiniz gibi koridorunuzdaki orta büyüklükteki çekmecenizin üst kısmına da asabilirsiniz.

 

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu