Dekorasyon

Duvar Boyası Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Duvar boyası seçerken  bazı detaylara önem verilmelidir. Bunun nedeni gööz yorgunluğu ve  kötü görüntüyü yok etmektir.

 Nasıl Temizleneceğine Göre Seçilmeli

Duvar boyaları kendi içerisinde değişik türlere ayrılır ve her  türün temizlenme şekli değişebilir. Bazı duvarlar silerek de temizlenebilir. Eğer belli aralıklarla kendiniz duvarı temizlemek isterseniz silinebilir boya seçebilirsiniz.

Yatak Odasında Açık Renkler Kullanılmalı

Duvar boyası seçerken nelere dikkat etmeli  sorusuna yanıt ararken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri yatak odasında açık tonlar olması gerektiğidir. Çünkü dinlenme alanınızda uykunuzu iyi almak gerekir. Koyu renkler uykuya dalmanızı zorlaştırır, gözlerinizi yorar. Aynı şekilde çalışma alanlarında da koyu renk duvar boyalarından uzaklaşılmalıdır. Açık pembe, bej renkler, kırık beyaz, açık yeşil renkler ideal olabilir.

Miktar Hesaplamasını İyi Ayarlayın

Duvar boyası kullanacakların ne kadar boya gerektiğini iyi hesaplamaları gerekir. boy, en çarpımı ile metre kare hesabı yapılır ve metre kareye göre boya alımı gerçekleştirilir. Gereğinden  az boya alımı olursa, bu durum aynı rengi bulamama riiski barındırabilir. Bu gibi hallerde aynı tonu tutturmak için uğraşmanız gerekebilir.

 Su Bazlı Hızlı Kuruyan Boya Kullanın

Su bazlı boyalar hızlı kuruyan boya türlerinden biridir.  Özellikle çok hava almayan yerlerde bu boyalar işinizi kolaylaştırır. Uzun süre nemli kalmaması, işlerinize kısa sürede devam edebilmeniz açısından da önemlidir.

 Parlaklık Matlık Oranlarına Bakın

Boya seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli detay parlaklık matlık durumudur. Bunu öğrenmek için boya hakkında özelliklere bakarak satın alabilirsiniz.  Dilerseniz önceden araştırma yaparak da karar verme sürecini kolaylaştırabilirsiniz.  İnternette satış yapan yerlerden boya özelliklerine ayrıntılı bakmak yeterli olacaktır. Tabi tüm değerlendirmeleri yaparken fiyat maliyet konularına da önem vermek gerekir. bütçeye en uygun ürünü almak önemlidir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu