Yaşam

Düğün davetiyesi hazırlamak

davetiye

Eskiden beri düğünler toplumumuzun vazgeçilmez törenlerindendir. Çocuklarımızın yeni bir geleceğe atıldığının göstergesi, başlangıcıdır. Çocukları için hep en güzelini hep en iyisini isteyen ebeveynler için aynı şeyi düğün için de düşünmeleri beklenen bir durumdur.  Yeni evlenecekler için yapılacak bir sürü hazırlık vardır. Yepyeni bir evin kurulması, eşyaların alınması, hiç eksiksiz bütün ihtiyaçların giderilmesinin yanında planlanması gereken kocaman bir organizasyon düğün apayrı planlama gerektirir.

Düğün planlamak zorlu bir süreçtir. Zamanın, yerinin tespiti, düğünde olması planlananlar ve davetiye.  Bütün yapılacakların yanında küçük bir ayrıntı gibi görünen düğün davetiyesi de sanki ben de buradayım der gibi göz ucu ile göz kırpar. Seçimi, içine yazılacaklar için aslında planlama yapılması gerekir. Ayrıntılara boğulmamak, kafa karışıklığına son vermek için öncelikle ne istiyorum listesi oluşturulmalı. Önce içinde ne yazmak istediğinize karar verin. Düğünün yeri, zamanı, adresi mutlaka yazmanız gereken birinci şeylerdir. Daha sonra yemekli bir düğün mü yoksa yemeksiz bir düğün mü belirtilmesi gerekir. Yemekli düğünlerde kimileri bundan pek hoşlanmasa hatta kabalık saysa da LCV(lütfen cevap veriniz!) eklenmesi düğünün planlanması açısından doğru bir yaklaşımdır. Çünkü yeterli yemek olmaması veya gereğinden fazla yemek hazırlanıp elde patlaması olası olumsuz sonuçlardır. Bu nedenle önceden kaç kişinin geleceğini bilmek düğün sahibini beklenmedik sürprizlerden korumaya fayda sağlar.

Tabii ki LCV eklemeyi düşünüyorsak irtibat telefon numarasını davetiye ye eklemeyi unutmamak gerekir. Ancak davetiyenin örnek basımında bu özellikle kontrol edilmeli. Bu konu ile ilgili sıkıntılar sıkça yaşanmaktadır. Bir rakamın yanlış yazılması size ulaşabilirliği engeller. Dolayısı ile düğün için stres kaynağı olabilir. Diğer bir konuda töreninize çocuk isteyip istemediğinizdir. Günümüzde çoğu kişi bunu özellikle not edilmesini istemektedir. Ayrıca düğününüzü hangi cümlelerle dostlarınıza duyuracaksınız. Buda iki kişinin beraber karar vermesi gereken zorlu bir ayrıntıdır. Çoğu matbaada düşünler için hazırlanmış klasik cümleler bulunur. Çok fazla uğraşmak istemeyen çiftler için bile bu kolay değildir. O kadar fazla olan cümleler için de size en uyanını bulmak sanıldığının aksine zordur. Aslında en güzeli çiftlerin kendilerinden gelen, kendilerini en güzel ifade eden samimi davet cümleleridir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu