Sağlık

Diş Ağrısına Doğal Çözümler

İnsanın yaşayacağı fiziki acılardan en büyüklerinden olan diş ağrısının acısını tarif etmek için kabir azabının yarısı ya da üçte biri gibi nitelemeler kullanılmıştır. Ancak bu nitelemeler sadece kesretten kinayedir yani acının şiddetini göstermek için yapılan bir tabidir.

Diş Ağrısına Çözümler
Diş Ağrısına Çözümler

Diş ağrısını hemen dindirmenin en sağlıklı yolu doktora gitmektir. Ancak hafta sonları, resmi tatiller, mesai saatleri sonunda ya da farklı bir sebepten dolayı diş doktoruna gidecek imkânınız yoksa diş ağrısının tedavisi için evde kendiniz doğal yollardan tedavi yapabilirsiniz.

İşe dişlerinizi fırçalamakla başlayın. Sonrasında ise gargara yapabilirsiniz. Gargara yok ise tuzlu suya sirke katarak kendi gargaranızı yapın. Elinizde karanfil yağı varsa ağrıyan dişinize sürün. Karanfil yağının uyuşturucu etkisi vardır ve mikropları öldürür. Dişiniz apse yapmışsa, şişmişse antibiyotik alarak ağrınızı hafifletin.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bildiğim en etkili yöntem rakıyı pamuğa döküp ağrıyan dişe bastırmak , yada rakı ile gargara yapmak gerçekten çok faydalı oluyor hemen etkisini görmeye başlıyorsunuz . Tadı iğrenç gerçi orası ayrı bir şey ama ağrının geçmesi için yapabilecek bir şey yok .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu