Sağlık

Cildi Bebek Gibi Yapan Maskeler

Yumuşak ve bebeksi bir cilde sahip olmak istediğinizde özellikle evde cilt maskesi hazırlamak isteyenler bu konuda tercih edebilecekleri birbirinden farklı maske seçenekleri deneyebilirler. Kullanacağınız doğal ürünler özellikle cildinizin beslenmesini ve daha pürüzsüz hale gelmesini sağlamaktadır. Bu nedenle doğru tercih yapmanız istediğiniz etkiyi elde etmenizi sağlayacaktır. Tercih edilecek olan maske seçenekleri özellikle cilde uygun şekilde olmalıdır.

Bal ve Tarçın Maskesi

Bal özellikle cilt açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra tarçın ciddi oluşan problemlere karşı etkili olmaktadır. İki ürünün birleştirilmesi ile hazırlanacak olan maske sayesinde özellikle cildinizde oluşan problemlere karşı başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Cilt bakımınızı evde yapmak istediğinizde hazırlayabileceğiniz bal ve tarçın maskesi cildinizde oluşan akne ve sivilcelere karşı etkili olmaktadır.

Malzemeler;

  • 1 çay kaşığı tarçın,
  • 2 yemek kaşığı bal.

Hazırlanışı;

Bal ile tarçın bir kap içerisinde homojen hale gelecek şekilde karıştırılır. Karıştırma işlemini tamamladıktan sonra yüzünüzü iyice yıkayarak havlu yardımıyla kurulayın. Daha sonrasında cildinize hazırlamış olduğunuz karışımı uygulayın. 10-15 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi durularak yumuşak havlu ile kurulayın. Maskeyi iki haftada bir defa uygulamanız yeterli olmaktadır.

Cildi Bebek Gibi Yapan MaskelerKarbonat Maskesi

Cildinizde oluşan problemlere karşı özellikle yumuşak ve bebek gibi bir cilde sahip olmak istediğinizde karbonat maskesi tercih edebileceğiniz seçenekler arasında yer almaktadır. Karbonat antiseptik özelliği sahip olduğundan özellikle cildinize zarar verecek bakteri ve mantarların oluşumunu engellemeye yardımcı olmaktadır.

 

 

Malzemeler;

  • ½ yemek kaşığı su,
  • ½ yemek kaşığı karbonat.

Hazırlanışı;

Öncelikle bir kap içerisinde iki malzemenin kıvam alana kadar karıştırılması gerekir. Daha sonrasında karışımı dairesel hareketler ile cildinizi uygulayarak işlem yapabilirsiniz. 15 dakika kadar beklettikten sonra maskeyi ılık su ile durulayarak giydiğinizden çıkartabilirsiniz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu