Güzellik

Çay Ağacı Kremi Faydaları

Doğal bir ürün olan çay ağacı kremi faydaları ile cilt sorunlarına yüksek oranlarda çözümler sunuluyor. Cildin pürüzsüz bir yapıya kavuşmasında etkili olan çay ağacı kremi apse, diş ağrısı, yanık ve ağız enfeksiyonları problemlerine de iyi gelmesi ile biliniyor. Hem çay ağacı yağı hem de çay ağacı kremi aynı içerikler olmaktadır. Cildine yağ uygulaması yapmak istemeyenler için alternatif olarak üretilen çay ağacı kremi mucizevi bir krem olup tamamıyla bitkisel bir içeriktir.

Çay Ağacı Kremi Nelere İyi Gelir?

İçeriği itibari ile doğal bir ürün olan çay ağacı kremi nelere iyi gelir cilt sorunu yaşayanlar için merak konusu oluyor. Cilt yanıkları, uyuz tedavisi, ağız ve burun enfeksiyonları, saçkıran tedavisi, apse, genital bölge mantarları, siğil ve yine genital bölge sivilceleri, akciğer iltihabı, öksürük, diş ağrısı ile diş eti iltihabı üzerinde tedavi edici sonuçlar verir.

Sivilce çıkan bölgelere çay ağacı kremi sürüldüğünde sivilceler kısa sürece söner. Cilt için tedavi edici özelliği bulunan bu krem grip hastalığı üzerinde de etkilidir. Kaynatılan suyun içerisine 2 ila 3 damla çay ağacı yağı damlatılır ve buharlaşan su solunarak grip enfeksiyonlarının vücuttan atılması sağlanır.

Çay Ağacı Kremi Nasıl Kullanılır?

Avustralya’da yetişen bu endemik bitki Avustralya’da yüzyıllardan beri kullanılıyor. Ciltte ve dudaklarda meydana gelen yaraların ve izlerin tedavisinde önemli bir doğal içerik olarak karşımıza çıkan çay ağacı kremi nasıl kullanılır konusu aslında oldukça basit cevaplar oluşturur.

Çay ağacı kreminin ihtiyaç duyulan bölgeye sürülmesinden önce o bölgenin temizlenmesi kirinden arındırılması gerekir. Ardından bir miktar çay ağacı kremi parmak ucuna alınır ve hafif hafif ovalanarak cilde iyice yedirilir. Cilt temizliği ve kepek oluşumunu önlemesi açısından da değerli bir kremdir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu