Yaşam

CAST AJANSLARI HİZMET ALANI

aypi
Aypi Ajans

Cast ajanslarının hizmet ve çalışma yelpazesi çok geniştir. Eğer ajans birkaç alanda uzmanlaşmış olarak hizmet vermiyorsa kitap fuarı, bilişim teknolojileri fuarı, Bazı kongre saraylarında gerçekleştirilen fuarlara, modeller, hostes hizmetleri, büyük davetlerde ve düğünlerde karşılama hostesleri alanlarında da cast ajanslar hizmet vermektedir. Canlı yayın programlarına izleyici, bazı programlara sunucu da temin edilmektedir. Bunların dışında herkes tarafından bilinen figürasyon dizi ve film oyunculuğu, reklam filmi oyunculuğu alanında da hizmet sunulmaktadır.

Cast ajansların bazıları pazarlama, bilişim gibi sahalara tekstil sektörüne bu çalışma alanlarında tecrübeli veya akademik alanda tecrübeli çoğunlukla yabancı dil bilen hostesler ya da hostlar sözleşmeli olmak suretiyle hizmet vermektedir.

Cast Ajansların Çalışma Şekli

Cast ajansların pek çoğu sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Kişilerle organizasyonların süresine özelliğine ya da farklı değişkenlere göre farklı sözleşmeler oluşturulmaktadır. Ajansların sağladığı hostesler de farklı kategorilere ayrılarak firmaların seçimini kolaylaştırmaktadır. Fuarlardaki mankenler ya da hostesler firmalar açısından son derece önemlidir. Gerekirse çay servisi yapacak gerekirse promosyon hizmeti verebilecek çok yönlü kişilerle hizmet sunulmaktadır.

Bu ajansların birçoğu internet üzerinden de başvuru kabul etmektedir. Başvuru sahibi yakın zamanda çektirdiği bir fotoğrafını başvuru formunu eksiksiz doldurarak ajansa yollayarak müracaatını yapabilir. Başvurular profesyonel bir ekip tarafından incelenip değerlendirilecektir. Bu aşama son derece önemlidir. Bu çalışma sonunda başvurusu onaylanan adaylar aranıp bilgilendirilmektedir. Bu adaylar uygun işlere gönderilerek çalışma alanı sağlanacaktır.

Ajansların çoğu başvurusunu kabul ettikleri adayı ajansa davet ederek katalog çekimi yapmakta veya yönlendirme yaparak dışarıda yaptırmaktadır. Adaylara kısa film ya da reklam filmi de çekilebilmektedir. Bu kataloglar veya filmler yapımcılara, organizatörlere, reklam ajanslarına iletilmektedir.

Ajanslarla sözleşme yapan adaylar kayıtlı olduğu ajansın prensiplerine göre hareket etmelidir. Ajansın çalışma prensibine uygun davranmayan adayların ajanslarla ilişkileri kesilmektedir. Kişiler bu bilgilendirme doğrultusunda sözleşme yapmaktadır.

Cast ajansların bazıları çevrimiçi başvuru kabul etmemekte, yüz yüze yani ajansa gidip yetkili bir ekip ile görüşmek suretiyle müracaat almaktadır. Bu ajanslar çekimlerimi de kendi içinde yapmaktadır. Çünkü çekimlerin profesyonel bir kadroyla şartların uygun olduğu bir ortamda yapılması aday seçimi yapacak ajansların doğru seçim yapabilmesi açısından önemlidir.

Cast ajanslar kendi içlerinde profesyonel ekipler ile çalışmaktadır. Her birim kendi uzmanlık alanında hizmet sunarak işlerin aksamadan yürümesini sağlamaktadır.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu