Burçlar

Burç Günlük

Uzun yıllardır yayınlanan gazetelerin hepsinin günlük yıldız falı köşeleri vardı, halen de devam ediyor ve ilgimizi çekiyor.

Ama internet gazeteciliği günümüzde çok gelişince bu köşeler de internet ortamına taşındılar. Böylece çok daha fazla kişi konuyu takip eder haline geldi. Bugün için arama motorlarına burç günlük yazıp okuyan ve gününe öyle başlayan takipçilerin sayısı az değil.

Günlük burç yorumlarında her gün toplam 12 burç hakkında yorumlar yapılır. Çünkü Latin kültürüne bağlı olarak Zodyak adı verilen gök kubbede 12 burcun olduğu kabul edilmiştir. Bunu 360 derecelik bir dairenin 30 derecelik açılarla bölünmesi olarak düşünün. Her bir aralık bir burca tekabül eder. 12 pek çok yerde kullanılan, ilginç ve gizemli bir sayıdır. Burçlar söz konusu olduğunda bu 12 burcun farklı kombinasyonları söz konusudur.

Burçlar Nasıl Yorumlanıyor?

Gezegensel hareketler söz konusu olduğunda her burcun bunlardan etkilenme biçimleri de farklılık göstermektedir. Bu da burç yorumlarının değişik olmasına neden olur. Bir kişi burcunun yorumunu okurken, hem yükseleni hem de öz burcunu okumalıdır. Sınır noktasında doğanlar ise her iki burcu da okumalıdır.

Günlük burç yorumları gezegenlerin günlük etkisini söz konusu olurken, aylık yorumlarda aylık hareketler dikkate alınır. Bu yüzden 1 yıllık etkileri ön görebilmek mümkün olmaktadır. Burç yorumları, insanların olası planlarının gezegensel etkilerden nasıl etkileneceği konusunda ön görülerde bulunur.

Burçlar Fal Mıdır?

Fal demek doğru olmaz. Çünkü burç yorumları tamamen matematiksel hesaplamalar üzerine kuruludur. Bu yüzden fal gibi bir öngörüyle aynı değildir. Birçok ülkede bilim olarak okulları bulunan astroloji konusunda net bir şey söylemek gerekirse yıldızların ve gezegenlerin işaretleri olduklarını söyleyebiliriz. Yorum yapması gereken kişiler, bu konularda bilgi sahibi olan kişilerdir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ayrıca Kontrol Edin
Kapalı
Başa dön tuşu