Teknoloji

Bilgisayar İphone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bilgisayar İphone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür? Bu yazımızda siz değerli takipçilerimiz için bilgisayar iphone’u görmüyor sorunu nasıl çözülür? Sorusunu ele alacağız.

Bilgisayar İphone’u Görmüyor Sorunu Nasıl Çözülür? Bilgisayar İphone telefonu görmüyor sorunu birçok kişinin yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Birçok kişi bu sorunu yaşadığı zaman bu sorunun daha çok sistemden kaynaklı olmadığı düşünerek farklı yollara başvurmaktadır. Fakat burada öncelikle sorunun kaynağını bulmak gerektiğidir. Yani böyle bir sorun varsa çözüm yolları açısından aşağıdaki yöntemleri de deneyebilirsiniz.

  • Bağlandıktan Sonra Cihazı Algılaması İçin Bilgisayarınıza Birkaç Dakika Verin

Bazen bağlantılar burada gecikmeler yaşanmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle bağlandıktan sonra cihazın bilgisayarı algılaması açısından bilgisayarınızı da birkaç dakika vererek bu sorunu da kolay bir şekilde gidermenize yardımcı olmaktadır. Özellikle bilgisayarlarda yer alan bağlantılar açısından önemli bir işleve sahip olmaktadır.

  • Başka Bir USB Kablosu Kullanmayı Deneyin

Eğer bağlantı kurulamıyorsa burada denemenizi isteyeceğimiz bir diğer yöntem ise var olan bağlantı kablosundan farklı bir usb kablosu kullanmayı deneyin bu sayede bağlantı kurarken kablodan kaynaklı bir hasar olup olmadığını da görmüş olursunuz.

  • İphone’u PC’deki Başka Bir USB Portuna Bağlayın

İphone ile bilgisayar arasında bağlantıyı sağlayan kabloyu var olan bilgisayar portundan çıkarttıktan sonra başka bir USB portuna bağlayınız bu sayede bu tür kaynaklanan sorunun aslında USB portundan kaynaklı olduğunu göreceksiniz.

  • İtunes’un En Son Sürümünü Kurmayı Veya Yeniden Kurmayı Deneyin

Bazen İtunes işletim sisteminde gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu nedenle bu tür bir sorun da mutlaka İtunes işletim sisteminin de güncel olması gerektiğini unutmayın. Burada özellikle son çıkan sürüme güncellemeyi deneyin. Böyle yaparak bilgisayar ile İphone bağlantısını sağlamış olacaksınız.

  • İphone’unuzu En Son İos’a Yükseltin

İOS işletim sistemine güncellemeler bazen istemeden de olsa otomatik olmasını engellemiş olmalısınız. Eğer böyle bir sorun varsa ilk yapmanız gereken hamle İOS işletim sisteminin güncel olmasını sağlamaktır. Bunu yaparak İphone marka telefonunuzu İOS işletim sisteminin son güncel sürüme yükseltin.

  • Otomatik Kilitleme Açıksa, İphone’u Şifrenizle Açın

Böylece İphone ile bilgisayar bağlantı noktası arasında ki engellemeleri de kaldırmış olursunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu