Gebelik

Bebeğinizin Cildine Pudra Kullanmayın!

Canınızın içi, sizin bir taneniz ve sizin bir parçanız olan bebeğinize gereken bakımı ve önemi verirken iyilik yapayım derken ona zarar vermeyin. Siz onun en iyi şekilde sağlıklı bir biçimde büyümesini beklerken sizin yapacağınız yanlış ve bilinçsiz bir tavır ona incitebilir.

Bu yüzden sizlere söyleyeceklerimizi dikkate alın ve bunları bebeğinize sakın uygulamayın. İşe ilk olarak pudradan başlamak gerekiyor. Birçok annenin yaptığı gibi sizde çocuğunuzun temizliğinde pudra kullanıyorsanız eğer artık kullanmayın. Çünkü pudra bebeğinizin cilde zarar verebilir ve bunun yerine doğal yollardan aşırıya kaçmadan ve çok fazla kimyasala ürün kullanmadan bebek bakımı yapmalısınız.

Bebeklerde Cilt Bakımı
Bebeklerde Cilt Bakımı

Bebek Bakımını Bölgesel Yapın

Bebeğinize bakım yaparken duş almanın dışında her bölgeye özel ve ayrı olarak bakım yaptırmanız gerekir. Duş konusunda da bebeğinize sık sık duş aldırmanıza gerek yok. Belirli günlerden ılık bir suyla duş aldırırken diğer günlerde ıslak bir bez ya da süngerle de duş yaptırabilirsiniz.

Bebek Ciltlerine Pudra Kullanmayın
Bebek Ciltlerine Pudra Kullanmayın

Bakım konusunda da beslenmeye dikkat edilmeli ve bunun içinde ağız sağlığı önemli. Bebeklerin ağız bakımı için annenin meme ucunun sağlıklı ve hijyenik tutulması yeterlidir. Bebek bakımı için diğer bir bölge ise göz çevresidir. Gözyaşı kanalları tam açılmadığı için ilk 6 aya kadar gözlerde çapak yoğun olarak birikir. Nemli bir bez ile içten dışa doğru hafifçe çapakları alarak göz bakımını yapmış olursunuz.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu