Dekorasyon

Banyonuzu Turuncu İle Canlandırın

Banyolarında değişiklik yapmak isteyen kişiler için her dönem farklı uygulama türlerini görmek mümkündür. Elbette kişisel beklentiler ve banyoların fiziksel yapısı bunun nasıl oluşturulacağı ile ilgilidir.  Ancak seçim yaparken iyi karar vermek gerekir. Banyo dekorasyon örneklerinde son dönemlerde turuncu rengin farklılık getirdiğini bu noktada belirtmek gerekiyor.  Bu tasarım çok dar banyolarda önerilmese de ortalama büyüklükte ve daha büyük banyolarda oldukça güzel görüntüler verebiliyor. Özellikle de doğru renklerle kombin edildiği zaman epey iyi sonuç almak mümkün.

Turuncu Rengin Avantajları

Mutluluğun rengi olan turuncu, evinde iyi enerji hissetmek isteyen kişiler için vazgeçilmez renklerden olacaktır.  Hem sıcaklık getiren hem de rahat bir kullanımı olan bu renk, dekorasyonda giderek daha sık karşılaşılan bir tercihtir. Tabi rengin nasıl kullanıldığına da önem vermek gerekiyor. Yani dekorasyonda turuncu renk kullanımı sadece tek renk olursa boğucu bir görüntü verir.  Ancak krem tonları gibi daha da dinlendirici etkiler sağlanırsa bu durumda görsel olarak ideal sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Banyo İçerisinde Turuncu Renk Nerede Kullanılır?

Banyo içerisinde turuncu renk dekorasyon açısından farklı çok sayıda seçenekle kullanılabilir.  Ancak en yaygın kullanımı eşyalarda ve parça olarak değişik bölümlerdedir yani zeminde ya da duvarda turuncu renk boğucu bir etki yaratabilir.  Diğer yandan ortalama baskınlıkta turuncu renk de güzel bir görüntü verecektir. Örneğin dolaplarda kullanılabilir. Küvette, lavaboda ya da alt zeminde kullanımı iyi olabilir. Ayrıca bu kullanım sırasında tonlardan da yararlanmak mümkündür. Turuncu kullanmak, dinlenmek için girdiğiniz bir alanda daha da iyi hissetmenizi ve sakinleşip motive olmanızı sağlayan bir durumdur. Buna ek olarak banyoda eğer hakim renk koyu tonlarsa turuncunun olabildiğince en açık tonlarını kullanmanız ve arada sınırlı olarak da koyu tonlar kullanmanız önerilir.

Daha Fazlasını Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu